Postet nga: targat

Djegia e veturës së kryesuesit të Kuvendit të Leposaviqit, reagon Ministria e Punëve të Brendshme

Ministria e Punëve të Brendshme e Kosovës ka dënuar sulmin ndaj kryesuesit të Kuvendit të Komunës së Leposaviqit, Gorski Guriç, të cilit i është djegur vetura ...

Boone tregon çka bisedoi me Lajçakun lidhur me dialogun Kosovë-Serbi

Sekretarja e franceze e Shtetit për Çështje Europiane, Laurence Boone, ka dhënë detaje për takimin që ka zhvilluar të martën në Paris me emisarin e Bashkimit ...

Kurti numëron ngjarjet e javës së parë të janarit: Janë rezultate të një pune të gjatë

Kryeministri Albin Kurti ka përmendur disa zhvillime që kanë ndodhur në javën e parë të janarit, të cilat, sipas tij, shënojnë fillime të reja për qytetarë...

BE-ja mirëpret vendimin e Kosovës dhe Serbisë për targat

Bashkimi Evropian ka mirëpritur vendimin e Kosovës dhe Serbisë që zyrtarisht të njohin targat e makinave të njëra-tjetrës dhe të heqin plotësisht regjimin e letrave ...

Ambasadori francez për vendimin për heqjen e letrave ngjitëse nga targat: Mënyrë e mirë për të nisur vitin

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, ka mirëpritur vendimin Kosovës dhe Serbisë për heqjen e letrave ngjitëse në targat e automjeteve.

Albin Kurti: Qeveria e Kosovës ka reciprokuar vendimin e Serbisë për targat

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti e ka quajtur si respektim të sovranitetit të njëri-tjetrit si dhe reciprocitet vendimin që makinat me tabela të Kosovës të mund të ...

Kurti thotë se Serbia po përdor çështjen e targave për të ulur kritikat nga bashkësia ndërkombëtare

Letrat ngjitëse të njohura ndryshe si stikera nuk do të përdorën më në kufijtë e Kosovës me vendin fqinj, Serbinë.

Qeveria e Kosovës merr vendim për të mos vendosur letrat ngjitëse në targat e automjeteve serbe

Qeveria e Kosovës ka mbajtur sot mbledhjen e radhës, në mënyrë elektronike, në të cilën ka miratuar vendimin për largimin e letrave ngjitësve nga ...