Postet nga: targa

BE: Të enjten takohet grupi punues për targat

Bashkimi Evropian ka konfirmuar se të enjten, më 21 tetor do të zhvillohet takimi i parë i grupit punues për çështjen e targave të automjeteve midis Kosovës dhe Serbisë.

Gashi: Qeveria nënshkroi marrëveshje që Serbia të lëshoj dokumente për Kosovën

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi ka thënë në seancën e sotme të Kuvendit se Qeveria Kurti ka njohur legjitimitetin e institucioneve ...

Ja çka përmban marrëveshja për targat e arritur sot në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë

Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian (PSBE) për Dialogun Kosovë – Serbi dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, Miroslav Lajçak përmes një postimi në ...

Albin Kurti: Incidentet në Zveçan dhe Zubin Potok ishin veprime kriminale me elemente terroriste

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në konferencën për media i ka quajtur veprime kriminale me elemente terroriste incidentet në Zubin Potok dhe Zveçan.

(VIDEO) Helikopteri i KFOR-it patrullon në Jarinjë

Pas manovrave të sotme dhe të djeshme me helikopterë dhe aeroplanë ushtarak nga Serbia në afërsi të pikës kufitare me Kosovën në Jarinjë, ka reaguar edhe KFOR.

Isa Mustafa: Në veri situata tepër e rrezikshme

Ish kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, dhe ish kryeministri Isa Mustafa po e konsideron tejet serioze dhe të rrezikshme situaten në veri të Kosovës, të krijuar pas ...

MPB, gjatë 24 orëve ka lëshuar rreth 1,500 targa provuese

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka lëshuar 1 mijë e 455 targa provuese për automjetet me targa të Serbisë e ...

VIDEO: Ekipet policore në Jarinjë të pajisur me snajperë e Kallashnikovë

Ekipet policore, të cilët janë të vendosura në disa pika në veri të Kosovës, më saktësisht në afërsi të pikave kufitare Jarinjë e Bërnjak, janë ...