Postet nga: talat xhaferi

Kurti uron Xhaferin: Një Maqedoni e Veriut larg Moskës është ajo që duam

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka uruar Talat Xhaferin për zgjedhjen e tij si kryeministri i parë shqiptar në Maqedoninë e Veriut, duke thënë se orientimi ...

Krerët opozitarë në Kosovë urojnë Talat Xhaferin

Krerët opozitarë në Kosovë kanë uruar Talat Xhaferin i cili ka marrë sot zyrtarisht pozitën e kryeministrit të Qeverisë teknike në Maqedoninë e Veriut.

Osmani uron Xhaferin: Moment historik për gjithë shqiptarët në Maqedoni të Veriut

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar Talat Xhaferin për zgjedhjen e tij si kryeministri i parë shqiptar në Maqedoninë e Veriut.

Konjufca uron Xhaferin: Arritje e rëndësishme për të gjithë shqiptarët

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka uruar Talat Xhaferin për zgjedhjen e tij si kryeministri i parë shqiptar në Maqedoninë e Veriut.

Deklarohet Xhaferi pasi u zgjodh kryeministër i Maqedonisë së Veriut

Kryeministri më i ri i Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, është deklaruar para mediave pas zgjedhjes së tij si kryeministri i parë shqiptar i këtij shteti.

Talat Xhaferi zyrtarisht zgjedhet kryeministri i parë shqiptar në Maqedoninë e Veriut

Talat Xhaferi edhe zyrtarisht është zgjedhur kryeministri i parë shqiptar në Maqedoninë e Veriut, duke hyrë kështu në historinë moderne të Maqedonisë.

Xhaferi: Bashkëpunimi me BE-në, NATO-n dhe ShBA-të do të jetë prioritet i Qeverisë time

Mandatari për të formuar Qeverinë teknike në Maqedoninë e Veriut, Talat Xhaferi, ka thënë se prioritet për Qeverinë e tij do të jetë bashkëpunimi me BE-në, ...

Filloi seanca për zgjedhjen e Talat Xhaferit kryeministër

Me një orë e 15 minuta vonesë filloi seanca për zgjedhjen e Qeverisë teknike, në të cilën pritet që Talat Xhaferi të zgjidhet kryeministri i parë shqiptar në Maqedoninë ...