Postet nga: talat xhaferi

Forumi për Gratë, Paqen dhe Sigurinë në sytë e krerëve të Sllovenisë, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

Forumi ndërkombëtar për Gratë, Paqen dhe Sigurinë, nën organizimin e presidentes, Vjosa Osmani, ndër mysafirë special ka pasur edhe krerë shtetesh.

Xhaferi siguron Osmanin se Kosova e ka mbështetjen e plotë të Maqedonisë së Veriut për anëtarësim në KiE

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në kuadër të edicionit të dytë të Forumit për Gratë, Paqen dhe Sigurinë, ka pritur në takim kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, ...

Xhaferi në samitin në Tiranë: Plani i rritjes së BE-së nuk e përjashton Kosovën edhe pse është nën masa

Plani i rritjes së Bashkimit Evropian nuk e përjashton asnjë vend të Ballkanit Perëndimor, përfshirë Kosovën e cila gjendet nën masat e BE-së. Kështu ...

Pse Talat Xhaferi i shkarkoi ministrat e Aleancës për Shqiptarët edhe pse e votuan për kryeministër?

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, ka shpjeguar se pse i shkarkoi ministrat e Aleancës për Shqiptarët edhe pse e votuan për kryeministër.

Rrëfimi i Talat Xhaferit për rastin ‘Kumanova’

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, në emisionin “Kallxo Përnime” ka theksuar se tani nuk mund të kërkohet hetim ndërkombëtar për rastin “Kumanova”.

Talat Xhaferi për Ali Ahmetin: Unë jam violina, ai është dirigjenti

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, ka folur për fuqinë e bashkëpartiakut të tij nga BDI-ja, Ali Ahmeti, dhe pse ky i fundit nuk merr poste të ...

Xhaferi: Albin Kurti po përzihet në politikën e Maqedonisë së Veriut

Kryeministri Talat Xhaferi thotë se homologu i tij nga Kosova, Albin Kurti, po “përzihet” në politikën e Maqedonisë së Veriut.

Ankohet Talat Xhaferi për raportimin e mediave në Maqedoni të Veriut: A e shihni diku BDI-në të përmendet?

Kryeministri Talat Xhaferi pretendon se mediat në Maqedoninë e Veriut po e bojkotojnë shkaku i një Ligji për media.