Postet nga: taksat

Dimal Basha: Taksat ndaj duhanit dhe alkoolit të rriten

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha në intervistën e 46 pyetjeve për KALLXO.com ka deklaruar taksat ndaj duhanit dhe alkoolit duhet të rriten, derisa ka kë...

Haradinaj deklarohet për kërcënimet për largimin e kampit ushtarak 'Bondsteel' nga Kosova

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka deklaruar të premten se taksa ndaj prodhimeve serbe dhe nga Bosnja do të mbetet deri në njohjen e Kosovës nga Serbia, pavarë...

Komunës së Mitrovicës i shtohet inkasimi i të hyrave komunale

Komuna e Mitrovicës ka rritje të të hyrave komunale prej 10 për qind.

ATK-ja për 19 vjet ka mbledhur më shumë 5 miliardë euro

Drejtori i përgjithshmen i Administratës Tatimore të Kosovës (ATK) Sakip Imeri ka thënë se për 19 vjet ekzistencë, ATK-ja ka mbledhur më shumë se 5 miliardë euro.

ATK mbush 19 vjet nga themelimi

Administrata Tatimore e Kosovës sot do të shënojë 19 vjetorin e themelimit të saj.

Ndryshimet tatimore mbushin arkën e shtetit

Ndryshimet tatimore mbushin arkën e shtetit Tre vjet pas hyrjes në fuqi të pakos fiskale, që si e tillë përcaktoi dy norma të Tatimit mbi Vlerën e ...

Drekat e darkat luksoze të deputetëve me para të shtetit

Ushqim aziatik, ai i detit dhe ushqimet tradicionale kanë qenë pjesë e drekave dhe darkave zyrtare të shtruara nga deputetët e Kuvendit të Kosovës për tre muaj.

Shoqata e qumështarëve skeptike në jetëgjatësinë e vendimit të MTI-së

Shoqata e qumështarëve të Kosovës ka mirëpritur  vendimin e Ministrisë së Tregtisë dhe industrisë për vendosjen e masës 10% për produkteve e Serbisë dhe ...