Postet nga: taksa

Partitë politike: Taksa vazhdon edhe pas zgjedhjeve

Mbajtja ose pezullimi i vendimir pë taksën prej 100 për qind ndaj prodhimeve të importuara nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina, të cilën e ka vendosur Qeveria e ...

Veriu mbetet zona më problematike për luftimin e kontrabandës

Që nga koha kur Qeveria e Kosovës vendosi taksën doganore 100 për qind ndaj importeve nga Serbia dhe Bosnje e Hercegovina (më 21 nëntor, 2018), në vazhdimësi është ...

Haradinaj para studentëve të huaj: Taksa nuk do të largohet

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka pritur në takim një delegacion prej 60 studentësh të programit Akademia Verore, nga shtete të ndryshme të botës.

Haradinaj i reagon Bërnabiqit: Pretendimet territoriale të Serbisë e kanë bllokuar dialogun

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj, përmes një postimit në Facebook ka reaguar pasi kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq ka thënë se njohja e Kosovës në ...

Trajkoviq: Dorëheqja e Haradinajt e ka shtyrë kohëzgjatjen e taksës

Kryetarja e Lëvizjes Evropiane në Kosovë, dhe ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës, Rada Trajkoviq, ka thënë se dorëheqja e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, e ...

Beogradi shpreson se vizita e Macronit do t'i jap fund taksës

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, arrin të hënën për vizitë në Serbi.

Kriza në Veri: Serbët nuk blejnë në dyqanet e shqiptarëve

Që nga dita e hënë e 23 qershorit 2019 në “Lagjen e Boshnjakëve” në veriun e Mitrovicës është duke u vërejtur qarkullimi i paktë i serbëve të ...

Zyrtarja e FMN-së: Taksa ndaj mallrave serbe e boshnjake ka rritur çmimet

Stephanie Eble, udhëheqëse e një misioni të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) ka thënë se taksa ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnja dhe Hercegovina ka rritur ç...