Postet nga: TAKSA NDAJ SERBISE

Grenell kërkon nga qeveria e re heqjen e taksës

I dërguari i Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, i bëri thirrje Qeverisë së re të Kosovës që të heqë taksën ...

Haradinaj kërkon sërish mbledhje të qeverisë në ikje, premton se do i publikojë faturat e shpenzimeve

Qeveria në ikje e drejtuar nga kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj ka mbajtur mbledhjen e kabinetit të saj. Haradinaj me këtë rast ka kërkuar nga ministrat e tij ...

Palmer kërkon nga qeveria e ardhshme e Kosovës ta pezullojë taksën

Mathew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor i tha Zërit të Amerikës se administrata amerikane mbetet e angazhuar ...

Serbia pret heqjen e taksës pas dorëheqjes së Haradinajt

Dorëheqja e parevokueshme dje e, tanimë, ish-kryeministrit Ramush Haradinaj, për shkak të ftesës që ka marrë nga Dhomat e Specializuara të Gjykatës Speciale më qendër ...

Taksa fillon t’i zbrazë dyqanet nga mallrat serbe

Zbatimi i taksës 100 për qind për produktet nga Serbia dhe Bosnja Hercegovina ka filluar të zbrazë vitrinat e dyqaneve në tregun e Kosovës me artikujt e ...

Thaçi: Taksa ndaj Serbisë do të mbetet në fuqi

Presidenti i vendit Hashim Thaçi në një intervistë dhënë për emisionin ‘Opinion’ në Televizionin shqiptar ‘Tv Klan’, ka deklaruar se Samiti i Berlinit nuk ka vrarë ide ...

Serbia i jep ultimatum Kosovës që taksën ta heqë deri më 6 maj

Nëse taksa ndaj mallrave serbe nuk hiqet deri më 6 maj, do të mbahet një seancë speciale e Komitetit Kryesor të SNS, në të cilin do të dalim me masa ...

‘Saga' me taksën, mjet për ta zbehur efektin e punësimeve familjare e partiake

Qytetarët e Kosovës ditëve e javëve të fundit kanë qenë dëshmitarë të dhjetëra raportimeve në media, për punësime të familjarëve të ...