Postet nga: Taksa 100 për qind

Cilat janë lëndët e para që importohen nga Serbia pasi të hiqet tarifa 100%

Pas paralajmërimit të kryeministrit Albin Kurti se nga data 15 mars do të pezullohet tarifa 100 përqind për lëndën e parë që vjen nga Serbia dhe Bosnjë ...

VIDEO- Të rinjtë e AAK-së i gjuajnë Albin Kurtit 'Plazma' në oborr të Qeverisë

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) e ka mbajtur një aksion simbolik para Qeverisë së Kosovës duke kundërshtuar heqjen e tarifën 100 për qind ...

Thaçi komenton paralajmërimin e Kurtit për reciprocitet me Serbinë

Presidenti i vendit Hashim Thaçi e ka cilësuar si iniciativë të mirëseardhur kërkesën e SHBA-së që Serbia duhet ta ndalë fushatën për të...

Haradinaj i shkruan Kurtit për taksën dhe dialogun

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj i është drejtuar edhe njëherë pasardhësit të tij Albin Kurtit lidhur me diskutimet për heqjen e taksës dhe vendosjes së ...

Vjosa Osmani flet për zëvendësimin e taksës me reciprocitet

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se brenda pak ditësh do të vendosin lidhur me zëvendësimin e tarifës doganore me reciprocitet, ...

Grenell i thotë Veselit se Kurti ka të drejtë për heqjen e taksës

I dërguari i Posaçëm i Presidentit të ShBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, i është përgjigjur kreut të Partisë Demokratike të Kosovë...

Qeverisë Kurti ‘po i duhet kohë’ për fatin e taksës 100 për qind ndaj Serbisë dhe Bosnjës

Qeveria e re e Kosovës nuk po jep afat kohor se kur do ta zëvendësojë tarifën 100 për qind me reciprocitet ndaj produkteve të Serbisë dhe ...