Postet nga: takimi në shtëpinë e bardhë

Arban Abrashi tregon nëse Grenell i tha ndonjë ministri të Kosovës: Mbylle gojën!

Anëtari i delegacionit të Kosovës në takimin me Serbinë në Shtëpinë e Bardhë, Arban Abrashi, ka thënë se nuk ka njohuri që emisari special i Donald ...

Vuçiq deklarohet pas takimit në Shtëpinë e Bardhë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq pas takimit me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti në Shtëpinë e Bardhë, është shprehur kënaqur me gatishmërinë e delegacionit të ...

Hoti flet pas takimit në Shtëpinë e Bardhë: Nesër pret marrëveshje me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti pas takimit me palën serbe në Shtëpinë e Bardhë, këtë takim e ka quajtur historik dhe sipas tij, është një hap ...

Anëtari i delegacionit serb: Bisedime të vështira në Uashington, por ka edhe propozime të mira

Bisedimet janë të vështira, por në tavolinë ekzistojnë propozime interesante dhe të mira kur bëhet fjalë për ekonominë, ka thënë Marko Çadezh, drejtor i Odës ...

Dalin pamjet para takimit të Hotit dhe Vuçiq në Shtëpinë e Bardhë

Sot, kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti së bashku me delegacionin e Kosovës, do të takohen në Shtëpinë e Bardhë me palën serbe.

Marrëveshja "ekonomike" në konfliktin politik Kosovë- Serbi

Shtëpia e Bardhë në Uashington të Shteteve të Bashkuara të Amerikës është vendi ku dy shtete të Ballkanit Perëndimor, Kosova e Serbia, kanë filluar negociatat për ...

Vuçiq për takimin me delegacionin e Kosovës: Nuk do të jetë i lehtë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq para takimit me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti në Shtëpinë e Bardhë, nuk e ka quajtuar të lehtë këtë ballafaqim.

Hoti ndihet pozitiv para takimit me Serbinë, thotë se do të diskutohet për ekonomi

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, para takimit me liderët e Serbisë në Shtëpinë e Bardhë, ka deklaruar se do të diskutojnë për projekte të zhvillimit ekonomik.