Postet nga: Takimi ne Oher

Molliqaj: Marrëveshja me Serbinë ka kundërshtim popullor, nesër protestojmë

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj ka thënë se nga dakordimi në Ohër, Kosova ka marrë vetëm obligime.

Osmani: Presioni duhet të jetë mbi Serbinë që ajo t’i respektojë obligimet që i ka ndërmarrë

Gjatë vizitës në Klinikën e Gjinekologjisë sot, Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është pyetur rreth deklaratave të presidentit serb Aleksandar Vuçiq i cili ka thënë ...

Kurti tregon se çfarë oferte i bëri Vuçiqit në Ohër

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka treguar folur për ofertën që thotë se ia ka bërë presidentit serb, Aleksandar Vuçiq për vetë-menaxhim të serbë...

Lajçak: Kemi qenë më ambiciozë, por Marrëveshja e Ohrit është e detyrueshme

Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, tha se marrëveshja mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit ...

Daçiq: Zbatimi i marrëveshjes së Ohrit, deri te “vijat e kuqe”

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë se vendi i tij është i gatshëm ta zbatojë marrëveshjen e arritur me Kosovën në ...

Haradinaj përmend tri objektiva që duhet të arrihen në fazën e parë të implementimit të marrëveshjes kornizë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka përmendur tri  objektiva që, sipas tij, duhet t'i arrijë Kosova qysh në fazën ...

Deliu-Kodra: Kurti bëri lojë fjalësh rreth Asociacionit

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu-Kodra ka thënë se në seancën e ardhshme do të diskutohet pë...

Borrell njofton ministrat e BE-së për rezultatet e takimit të Ohrit

Përfaqësuesi i lartë i BE-së për politikë të jashtme dhe siguri, Josep Borrell, do të raportojë para ministrave të Jashtëm të shteteve të bllokut evropian lidhur ...