Postet nga: takimi i ohrit

Dialogu Kosovë-Serbi vazhdon javën tjetër, Bislimi e Petkoviq takohen në Bruksel

Kryenegociatori i Kosovës, Besnik Bislimi si dhe homologu i tij nga Serbia, Petar Petkoviq, do të takohen javën e ardhshme në Bruksel me ndërmjetësim të Bashkimit ...

BE: Në ditët në vijim nisim me hapat e parë të fazës së zbatimit të marrëveshjes

Çështja e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, përkatësisht dakordimi i arritur mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit Aleksandar Vuçiq, më 18 mars në Ohër, për ...

Kurti: Kurrë nuk do ta konsideroj asnjë model të autonomisë territoriale

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti teksa po raporton para deputetëve për takimin e Ohrit në kuadër të dialogut Kosovë – Serbi, u shpreh se ai asnjëherë ...

Kurti: Vuçiq refuzoi ofertën time për vetëmenaxhimin e serbëve

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se presidenti serb, Aleksandar Vuçiq e ka refuzuar një ofertë të tij për “vetëmenaxhim të serbëve të ...

Muja: Duhet të definohet se çka nënkupton vetëmenaxhimi

Deputeti i Vetëvendosjes në Kuvendin e Kosovës, Armend Muja, ka thënë se brenda 30 ditëve duhet të definohet se çka do të thotë vetëmenaxhim, ashtu siç ...

Musliu: Marrëveshja, për PDK-në, është e papranueshme

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Ganimete Musliu, ka thënë se për partinë e saj Marrëveshja e pranuar nga kryeministri Albin Kurti ë...

Serbët e Kosovës të zhgënjyer me aneksin e Planit të BE-së

Në emisionin “Kallxo Përnime” po diskutohet rreth takimit të së shtunës në Ohër rreth aneksit për zbatimin e Planit të BE-së për normalizimin e marrë...

Marrëveshja për vetëmenaxhimin - LIVE

Në emisionin “Kallxo Përnime” po transmetohet debati për dakordimin e arritur në Ohër për zbatimin e Planit të BE-së për normalizimin e marrëdhënieve ...