Postet nga: takime

Presidentja Osmani takoi sekretarin e përgjithshëm të Organizatës së Shteteve Islamike

Presidentja Vjosa Osmani gjatë vizitës në New York, e shoqëruar nga zv.kryeministrja Donika Gërvalla- Schwarz, njëherësh ministre për Punë të Jashtme dhe Diasporë, ...

Lajçak: Pata një diskutim të vështirë më Vuçiqin, do të vazhdojmë bisedimet sonte më vonë

Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian në dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka njoftuar se ka pasur një diskutim të vështirë, por, sipas tij, të ...

Lajçak dhe Escobar përfundojnë takimet në Beograd

Zyrtarët e BE-së dhe SHBA-së, Miroslav Lajçak dhe Gabriel Escobar, më 25 gusht kanë mbajtur takime me zyrtarët serbë në Beograd.

Kryeministri, dy zv.kryeministrat dhe disa ministra udhëtuan për në Bruksel

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar për në Bruksel për të zhvilluar mbledhjen e katërt të Këshillit të Stabilizim-Asociimit (KSA) që do të ...

Ministrja Gërvalla vazhdon takimet me kryediplomatë botëror në New York

Në vazhdën e takimeve në margjina të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara në New York, ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës së Kosovë...

Presidenti Biden mbërrin në Evropë, takime me aleatët dhe Putinin

Presidenti Joe Biden zbarkoi në Evropë të mërkurën në udhëtimin e tij të parë jashtë shtetit si udhëheqës i Shteteve të Bashkuara, i vendosur pë...

Shitoret nëpër fshatra si memorie kolektive 

Shitoret nëpër fshatrat e Kosovës përveç blerjes së gjësendeve ushqimore, kanë shërbyer për banorët edhe si vendtakim për tu socializuar dhe ...

Konjufca sot në Shqipëri

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca sot do të qëndrojë për herë të parë pas marrjes së detyrës në një vizitë zyrtare në Shqipëri.