Postet nga: Tahir Batatina

Batatina: Ky vit është i yni, Drita, Prishtina dhe Ballkani s’kanë asgjë më shumë se ne

Llapi ka shënuar fitore të rëndësishme ndaj Ballkanit me rezultat 1-0, në kuadër të xhiros së 22-të në Superligë.

Tahir Batatina thotë se e mposhti me lehtësi Gjilanin

Llapi ka shënuar fitore me rezultat 3-1, ndaj Gjilanti në kuadër të xhiros së 20-të në Superligë.

Batatina: E dominuan Prishtinën, nëse luajmë kështu nuk do të na mungojnë rezultatet

Llapi ka vazhduar me paraqitje të dobëta duke u mposhtur në shtëpi të vet nga Prishtina me rezultat 0-2, në kuadër të xhiros së 14-të në Superligë...

Tahir Batatina flet pas fitores ndaj Trepçës ‘89

Llapi ka shënuar fitore me rezultat të thellë 5-0, ndaj Trepçës ’89, ndeshje e vlefshme për xhiron e 12-të në Superligën e Kosovës.

Batatina pas humbjes ndaj Gjilanit: Gjyqtari bëri disa gabime, me qëllim apo pa qëllim nuk e di

Llapi e ka nisur sezonin me humbje duke u mposhtur nga Gjilani me rezultat 0-1, në stadiumin “Zahir Pajaziti”, në Podujevë.

Batatina paralajmëron: Katër lojtarë të Llapit do të luajnë në futbollin europian

Trajneri kosovar i Llapit, Tahir Batatina, ka paralajmëruar se katër lojtarë të skuadrës së cilës e drejton ai, pritet që të luajnë në futbollin europian.

Tahir Batatina: Agim Ademi me mercenarë po e mban të uzurpuar FFK-në

Kuvendi Zgjedhor për anëtarët të Komitetit Ekzekutiv të FFK-së ka kaluar me shumë polemika.

Tensione në kuvendin zgjedhor të FFK-së, Agim Ademi kërkon mocion votëbesimi

Me tensione të theksuara është duke u zhvilluar kuvendin zgjedhor i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK).