Postet nga: syri i popullit

Kurti flet për akuzat e Thaçit në rastin ‘Syri i Popullit’

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka folur mbi akuzat që Presidenti Hashim Thaci i dha dje në dëshminë e tij ndaj të akuzuarëve të “Syrit ...

Sylë Hoxha: Prokuroria po analizon deklaratat e Thaçit e Veselit për Albin Kurtin

Prokurori Special, Sylë Hoxha ka folur për KALLXO.com në lidhje me deklaratat e dhëna nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi në gjykimin e të akuzuarve në ...

Përplasjet e Veselit, Halitit e Thaçit me të akuzuarit për plagosjen e Azem Vllasit

Presidenti Hashim Thaçi, kryeparlamentari Kadri Veseli, nënkryetari i Kuvendit, Xhavit Haliti, deputeti Faton Topalli, e ish-ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi ishin personalitetet të cilat ishin dë...

Sveçla - Thaçit e Veselit: Do të përfundoni edhe humbës dhe palaço

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sveçla ka thënë se pasi presidenti Thaçi dhe kryeparlamentari Veseli kanë parë që Lëvizja Vetëvendosje është konsoliduar, kanë ...

Aliu: Sulm masiv mbi Lëvizjen Vetëvendosje

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje po sulmohet nga të gjitha anët.

Përjashtohet publiku nga dëshmia e Thaçit në rastin e plagosjes së Azem Vllasit

Trupi gjykues e ka aprovuar kërkesën e Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, që një pjesë të dëshmisë së tij në rastin e gjykimit të plagosjes ...

Hashim Thaçi: Pas organizatës që plagosi Azem Vllasin qëndron Albin Kurti e Glauk Konjufca

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka përmendur dy drejtuesit e Vetëvendosjes, Albin Kurtin e Glauk Konjufcën, se qëndrojnë prapa organziatës ‘Syri i ...

Berat Buzhala mungon në gjyqin për plagosjen e Azem Vllasit

Gazetari dhe ish deputeti Berat Buzhala nuk ka qenë prezentë sot në Gjykatën Themelore të Prishtinës për të dhënë dëshminë në rastin e “Syrt të ...