Postet nga: syri i popullit

Kadri Veseli për Syrin e Popullit: Ato që i kam thënë janë të vërteta

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli është deklaruar për akuzat për shpifje nga Lëvizja Vetëvendosje për rastin e organizatës "Syri i Popullit".

Kurti në Prokurori për deklaratat e Thaçit e Veselit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sapo ka hyrë në Prokurorinë e Prishtinës për të dhënë dëshminë në kallëzimin penal që e ka ...

Prokuroria fton Kurtin e Konjufcën për të dëshmuar në rastin kundër Thaçit e Veselit

Më shumë se 7 muaj pasi kishin dorëzuar kallëzim penal ndaj Presidentit të Kosovës dhe ish-Kryeparlamentarit, zyrtarët e Vetëvendosjes u ftuan  për të dëshmuar ...

Shtyhet gjykimi  për plagosjen e Azem Vllasit

 

I akuzuari te ‘Syri i Popullit’: Ende nuk e di pse jam i akuzuar

Në gjykimin në rastin e njohur si “Syri i Popullit” gjatë seancës së sotme është deklaruar edhe i akuzuari i gjashtë, Halim Halimi.

I akuzuari Sabit Berisha 'Në media kam dëgjuar për plagosjen e Azem Vllasit'

Sabit Berisha, i akuzuari i katërt në rastin e plagosjes së avokatit Azem Vllasi është marrë në pyetje sot në seancën gjyqësore ndaj tij dhe të akuzuarve ...

Plagosja e Azem Vllasit, ndërpritet seanca ku po merrej në pyetje i akuzuari Sadri Ramabaja

Seanca gjyqësore për plagosjen e avokatit Azem Vllasi ku po merrej në pyetje i akuzuari Sadri Ramabaja është ndërprerë.

Rasti i plagosjes së Azem Vllasit, i akuzuari Avni Llumnica kërkon avokat joshqiptar

Dështon të mbahet gjykimi për plagosjen e ish-politikanit kosovar të viteve 1980, Azem Vllasi, në rastin e njohur “Syri i popullit’’.