Postet nga: Sylë Lokaj

Gjykimi i Qemajl Mustafës, tensione mes mbrojtjes e prokurorisë

Gjykata e Pejës i mblodhi sot 37 të akuzuar për krim të organizuar, përfshirë ish-kryetarin e Komunës së Gjilanit, Qemajl Mustafa.

Gjykimi i Qemajl Mustafës: Mungon një i akuzuar shtyhet seanca

Në mungesë të dëmtuarit dhe të akuzuarit Avdyl Pireva, Gjykata e Pejës ka dështuar të vazhdojë procesin gjyqësor ndaj ish kryetarit të Gjilanit Qemajl Mustafa dhe 37 ...

Rrahja me boks të hekurit dhe thikë, gjykata shpall vendimin

2 vite burgim me kusht i ka shqiptuar Gjykata e Pejës, Fati Qelajt, i akuzuar për lëndim të rëndë trupor

Pejë, pranon fajësinë për rrahje me boks të hekurit e thikë

Fati Qelaj është ballafaquar sot në Gjykatën e Pejës me akuzën për incidentin qe përfundoi me lëndim të rëndë në fytyrë të Uranik ...

Pejë, 6 vjet burg për grabitjen e mbi 200 mijë eurove në këmbimore

Gjykata e Pejës e ka shpallur fajtor Skifter Beqirajn, në akuzën për grabitje të mbi 200 mijë eurove.

Pejani dëshmon se si iu vodhën stolitë e telefoni

Një vjedhje e stolive, telefonit e gjësende tjera që ndodhi në vitin 2014 po gjykohet në Gjykatën e Pejës.

Afër fundit gjykimi për grabitjen e mbi 200 mijë eurove

Skifter Beqiraj i cili akuzohet  për grabitjen e 223 mijë eurove doli sot para gjykatës në Pejë ku brenda dy ditësh pritet të merret vendim për të.

Pejë, ish- zyrtari komunal akuzohet se mashtroi Gazmend Muhaxherin

Një vendim që ia njeh kompensimin prej 414 mijë eurove një kompanisë në Pejë, dyshohet se është marrë kundërligjshëm.