Postet nga: Sylë Lokaj

Ish-inkasanti i KEDS-it ballafaqohet në gjykatë me tre dëshmitarë

 

Pejë, 6 të dyshuar për narkotikë dalin para gjykatës

Gjashtë persona kanë dalur sot para Gjykatës së Pejës nën akuzat për vepra penale të narkotikëve.

Gjykimi i Granit Elshanit: Sa armë u përdorën në përleshjen në diskotekën e Pejës?

Në rigjykimin e Granit Elshanit, i cili po akuzohet për incidentin e janarit të vitit 2010, ku nga plumbat u vra një person e tre të tjerë u plagosën, ...

Dëshmia e policit: Granit Elshanit ia gjeta revolen nën jastëk

Në rigjykimin e Granit Elshanit, i cili po akuzohet për incidentin e janarit të vitit 2010, ku nga plumbat u vra një person e tre të tjerë u plagosën, ...

Dënohet për shkak të drogës në burgun e Dubravës

Gjykata e Pejës e ka dënuar me 1 vit burg dhe 250 euro gjobë Adonis Dadale, i akuzuar për posedim të substancës narkotike të llojit marihuanë në sasi ...

Kryetari i akuzuar i Istogut Haki Rugova ballafaqohet me dëshmitarët në Gjykatë

Haki Rugova, kryetar i Istogut, është ballafaquar sot para Gjykatës në Pejë me aktakuzën e Prokurorisë për veprën penale konflikt interesi.

Tensione në Gjykimin e ish kryetarit të Gjilanit, Qemajl Mustafa

Tensionet mes mbrojtjes dhe Prokurorisë e kanë përshkruar edhe seancën e sotme, ku po akuzohen për krim të organizuar 37 persona, përfshirë ish kryetarin e Komunës ...

Gjykimi i Qemajl Mustafës, tensione mes mbrojtjes e prokurorisë

Gjykata e Pejës i mblodhi sot 37 të akuzuar për krim të organizuar, përfshirë ish-kryetarin e Komunës së Gjilanit, Qemajl Mustafa.