Postet nga: Suzana Manxhuka-Kërliu

Dekanja e Fakultetit të Mjekësisë tregon kush po e kërcënon procesin e avancimit të kirurgëve

Dekanja e Fakultetit të Mjekësisë të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, Suzana Manxhuka- Kërliu, në emisionin “KALLXO Pernime”, ka deklaruar se që 13 vite nuk është avancuar asnjë ...

Dekanja e Fakultetit të Mjekësisë: Mbi 27 mijë euro i ndalëm nga pagat e profesorëve dhe asistentëve që nuk mbajtën mësim

Mbi 27 mijë euro i janë kursyer buxhetit të shtetit të Kosovës pas vendimit të dekanatit të Fakultetit të Mjekësisë që profesorëve dhe asistentëve të këtij ...

Si u përjashtua asistenti në Fakultetin e Mjekësisë për ngacmim seksual?

Një asistenti të Fakultetit të Mjekësisë i është shkëputur kontrata e punës pasi i njëjti dyshohej se kishte ngacmuar seksualisht një studente.

Ngacmimet seksuale - LIVE

Sonte në emisionin "Kallxo Përnime" po ndiqni debatin për ngacmimet seksuale.

VIDEO- Studentët e Fakultetit të Mjekësisë bllokojnë hyrjen e Dekanatit

Disa studentë të Fakultetit të Mjekësisë, konkretisht ata të Mjekësisë së Përgjithshme dhe Stomatologjisë, sot në mëngjes nuk kanë lejuar asnjë zyrtar të Dekanatit të kë...

Dekanja e Fakultetit të Mjekësisë sqarohet rreth akuzave të Asistentit

Dekanja e Fakultetit të Mjekësisë, Suzana Manxhuka-Kërliu i është përgjigjur disa pretendimeve të asistentit të këtij fakultetit, Fisnik Kurshumliu.

Asistenti i Fakultetit të Mjekësisë i reagon Dekanes Manxhuka-Kërliu

Asistenti i Fakultetit të Mjekësisë, Fisnik Kurshumliu ka reaguar ndaj deklaratave të dekanes së këtij fakulteti, Suzana Manxhuka-Kërliu në një mbledhje të mbajtur të Senatit të Universitetit ...

Ministri Bytyqi i gatshëm të rrisë numrin e studentëve në Fakultetin e Mjekësisë në UP

Ministri i Arsimit, Shyqyri Bytqi thotë se është duke shikuar mundësitë ligjorë që ia mundësoj në rritjen e numrit për regjistrimin e studentëve në Fakultetin e ...