Postet nga: suzana Çerkini

Polici i akuzuar për vjedhje të 2 mijë eurove gjatë bastisjes flet në gjykatë

Shkumbin Jashari, polici i cili akuzohet nga Prokuroria se ka vjedhur 2 mijë euro gjatë një bastisjeje të policisë dhe se ka mbajtur armë pa leje, doli sot para Gjykatës ...

Gjykata e Prishtinës sqaron çfarë do të ndodhë në Departamentin e krimeve te rënda

Avancimi i gjyqtarit Beqir Kalludra nga Gjykata Themelore e Prishtinës në atë të Apelit ka bërë që ky i fundit t`i anulojë të gjitha seancat gjyqësore ...

Suzana Çerkini, emërohet gjyqtare në Departamentin Special

 

Deputeti Uran Ismaili thotë në gjykatë se nuk ka qenë dëshmitar okular kur u vra roja e lokalit “Bon Vivant”

Në gjykimin ndaj të akuzuarve për vrasjen e rojës së lokalit “Bon Vivant”, Masar Gërdovci dhe Sherif Krasniqi, në cilësinë e dëshmitarit është dëgjuar ...

Vrasja në ‘Bon Vivant’, pritej dëshmia e Uran Ismailit, shtyhet seanca

 

Gjykata nuk e gjen adresën e Uran Ismailit për ta ftuar të dëshmojë për rastin e vrasjes në "Bon Vivant"

Sot në gjykatë e Prishtinës ka vazhduar seanca e rigjykimit ndaj të akuzuarve Masar Gërdovci dhe Sherif Krasniqi të akuzuar se në bashkëkryerje kanë kryer veprën ...

Me lot në sy, babë e bir dënohen me 26 vjet burg për vrasjen e para 10 viteve në Podujevë

Gjykata e Prishtinës i ka shpallur fajtorë babë e birë, Senad e Qëndrim Begu, të akuzuar për vrasjen e Sevdaim Sinanit si dhe tri tentim-vrasje.

"Ishim shokë": I erdhi fundi gjykimit për vrasjen në Podujevë, ku po akuzohen babë e bir

Rigjykimin për vrasjen e Sevdaim Sinanit si dhe tri tentim-vrasje, ku të akuzuar janë babë e bir, Senad e Qëndrim Begu, i erdhi fundi.