Postet nga: Suspendimi

Aktakuza për ngacmimin seksual të nxënësve ndaj mësimdhënësit 63 vjeçar, Prokuroria jep detaje

Kallxo.com pak më parë raportoi për një skandal në një shkollë të Vushtrrisë, ku një mësimdhënës po dyshohet se ka ngacmuar seksualisht nxënëset ...

Elon Musk ua rikthen qasjen në Twitter gazetarëve të suspenduar ditë më parë

Elon Musk e ka hequr pezullimin e llogarive në Twitter të disa gazetarëve të cilët i kishte ndaluar ditë më parë, pas një sondazhi të dytë që ai ...

Vdekja e të burgosurit në Qendrën e Paraburgimit në Gjilan, suspendohen drejtori, zv.drejtori dhe dy zyrtarë të Qendrës

Shërbimi Korrektues i Kosovës (SHKK) ka njoftuar se ka pezulluar nga puna drejtorin e Qendrës së Paraburgimit në Gjilan, Sh.S., zëvendësdrejtorin F.H., mbikë...

Dyshimet e IPK-së flasin për falsifikim të dokumentit zyrtar në lidhje me urdhërin e mbrojtës ndaj Hamide Magashit

Komandanti i Stacionit Policor në Lipjan, Naser Sinani, një rreshter dhe dy hetues policorë janë suspenduar nën dyshimet për keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe falsifikim të ...

Vrasja e gruas shtatzënë: Suspendohet komandanti i stacionit policor në Lipjan tre zyrtarë të tjerë

Inspektorati Policor i Kosovës sipas detyrës zyrtare ka filluar hetim paraprak  mbi veprimet e ndërmarra policore në rastet që  policia ka trajtuar ndaj të dyshuarit S.H ...

Gjuriq nuk do të jetë pjesë e Policisë së Kosovës, Lista Serbe të dielën nis protestat

Nenad Gjuriq ka njoftuar sot se do të largohet nga Policia e Kosovës, pas suspendimit të tij me rekomandim të Inspektoratit Policor të Kosovës.

Sveçla deklarohet pas suspendimit të drejtorit të Policisë në Mitrovicën e Veriut

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka reaguar pas suspendimit të drejtorit të Policisë së Kosovës të Drejtorisë Rajonale Mitrovicë-Veriu, Nenad Gjuriq, pasi ky i ...

Gardiani dyshohet se futi kokainë brenda burgut të Gjilanit, suspendohet nga SHKK

Një zyrtar korrektues është suspenduar nga detyra e tij sot pasdite,  nën dyshimet se ka futur brenda burgut të Gjilanit drogë të llojit kokainë.