Postet nga: Suspendim

Suspendohet një polic, dyshohet se gjuajti me armë zjarri në Jezerc të Ferizajt

Një zyrtar policor është suspenduar nga Inspektorati Policor i Kosovës, nën dyshimin se ka shtënë më armë zjarri dje në fshatin Jezerc të Ferizajt.

Suspendohen tre zyrtarë policor në Ferizaj, dyshohet se ia anuluan gjobën një vozitësi

Inspektorati Policor i Kosovës ka rekomanduar suspendimin e tre zyrtarëve policorë, një kapiteni, një rreshteri dhe një zyrtari policor, që të gjithë punonjës në Njësinë Rajonale ...

Arrestohen dhe suspendohen dy policë në Fushë Kosovë, keqtrajtuan një qytetar

Inspektorati Policor i Kosovës ka arrestuar dy zyrtarë policorë pasi të njëjtit kanë keqtrajtuar një qytetar në stacionin policor në Fushë Kosovë.

Posta e Kosovës: Kimete Kodra nuk është larguar nga puna, është në trajtim nga komisioni disiplinor

Posta e Kosovës përmes një komunikate për media ka njoftuar se punonjësja e këtij institucioni Kimete Kodra nuk është larguar nga puna.

U suspendua pasi kërkoi pagesë për shujtat e policëve, Amir Hoxha lë Policinë e Kosovës

Amir Hoxha, zyrtar policor, ka njoftuar se nga sot nuk është më polic i Kosovës.

Kontrabandistët rihapin rrugën ilegale ne veri, suspendohen katër policë kufitar

Një rrugë ilegale, e cila ditëve te fundit u mbyll me zhavorr nga Policia e Kosovës është rrafshuar nga një makineri e cila dyshohet se kishte ardhur nga ...

Vrasja e policit, suspendohen nga puna të gjithë policët që ishin në vendin e incidentit

Policia e Kosovës ka dhënë detaje të reja lidhur me ngjarjen tragjike që ndodhi të premten mbrëma në fshatin Zllatar të Prishtinës, ku një polic mbeti ...

Seancë e jashtëzakonshme në Kuvendin e Lipjanit, diskutohet për vdekjen e dyshimtë të një personi 

Është mbajtur seancë e jashtëzakonshme në Kuvendin e Komunës së Lipjanit lidhur me rastin e një 56-vjeçari për të cilin Policia e Kosovës ka hapur ...