Postet nga: superliga

Reagon Gjilani: Nëse pezullohet kampionati ne do të luajmë në garat europiane

Futbolli në Kosovë është ndërprerë shkaku i pandemisë së coronavirusit nga Qeveria e Kosovës.

Ballkani mbetet në lloçin e Flamurtarit

Flamurtari e ka befasuar Ballkanin, duke e mposhtur me rezultat 2-0, në Prishtinë, ndeshje e vlefshme për xhiron e 22-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Gjilani fiton ndaj Flamurtarit (Foto)

Pas humbjes nga Drita, skuadra e Gjilanit e ka gjetur rrugën e fitores duke e mposhtur Flamurtarin me rezultat 2-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e 19-të në ...

Drita tregohet e fortë për Gjilanin

Drita e ka fituar derbin gjilanas ndaj Gjilanit me rezultat 2-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e 18-të në Superligën e Kosovës.

Gjilani- Prishtina përfundon pa fitues (FOTO)

Ka përfunduar derbi i xhiros së 17-të ndërmjet Gjilanit dhe Prishtinës, pa fitues me rezultat 0-0.

Prishtina e mposht Trepçen ’89 në “Fadil Vokrri” (FOTO)

Prishtina ka shënuar një fitore të rëndësishme ndaj Trepçes ’89 me rezultat 1-0, në kuadër të xhiros së 16-të në Supërligën e Kosovës ...

Drenica shënon fitore të lehtë ndaj Vushtrrisë (FOTO)

Drenica ka shënuar fitore të lehtë ndaj Vushtrrisë, me rezultat 3-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e 16-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Flamurtari – Feronikeli përfundon pa fitues (FOTO)

Ka përfunduar ndeshja Flamurtari – Feronikeli me barazim 2-2, ndeshje e vlefshme për xhiron e 16-të në Superligën e Kosovës në futboll.