Postet nga: superliga

Publikohet orari i xhiros së 13-të në Superligën e Kosovës në futboll

Federata e Futbollit e Kosovës e ka publikuar orarin e xhiros së 13-të në Superligën e Kosovës.

Ballkani lider i ri i Superligës, e mposht me lehtësi Dukagjinin (Foto)

Ballkani ka shënuar fitore të lehtë ndaj Dukagjinit, me rezultat 3-0, në kuadër të xhiros së 12-të në Superligën e Kosovës.

Feronikeli mposhtet nga Drenica në Skenderaj (FOTO)

Drenica e ka shënuar një fitore shumë të rëndësishme ndaj Feronikelit, me rezultat 1-0, në kuadër të xhiros së 12- të në Superligën e Kosovë...

Prishtina fiton ndaj Dritës (FOTO)

Prishtina e ka fituar ndeshjen derbi të xhiros së 11-të në Superligë ndaj Dritës me rezultat 1-0.

Trepça ’89 e mposht Ferizajn (FOTO)

Trepça ’89 ka shënuar një fitore të rëndësishme ndaj Ferizajt, me rezultat 1-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e 11-të në Superligën e Kosovës.

Feronikeli fiton me vështirësi ndaj Vushtrrisë në ‘Ferki Aliu’ (Foto)

Feronikeli ka shënuar një fitore të vështirë si mysafir ndaj Vushtrrisë, në stadiumin “Ferki Aliu”, me rezultat 1-0, ndeshje e vlefshme në kuadër të xhiros së 11 në ...

Zyrtare: Artim Shaqiri jep dorëheqje nga Flamurtari, klubi i gjen menjëherë zëvendësuesin e tij

Flamurtari sot ka barazuar me Drenicën, me rezultat 0-0, në kuadër të xhiros së 10 në Superligë.

Superliga në basketboll fillon me super derbin Rahoveci – Prishtina

Edicioni i ri në Superligën e Kosovës në basketboll fillon të premten me ndeshjen ndërmjet Bashkimit dhe Lipjanit, që zhvillohet në Gjakovë nga ora 19:00.