Postet nga: superliga e kosovës

Gjilani fiton ndaj Dukagjinit (Foto)

Gjilani ka shënuar fitore me rezultat 1-0, ndaj Dukagjinit, ndeshje e vlefshme për xhiron e nëntë në Superligën e Kosovës.

Ballkani e mposht Prishtinën dhe e rrëmben kreun e tabelës (FOTO)

Llapi ka shënuar fitore mjaft të rëndësishme ndaj Prishtinës, në xhiron e nëntë në Superligën e Kosovës me rezultat 1-0.

Dukagjini e shënon fitoren e parë në Superligë, e mposht Trepçën ’89 (Foto)

Dukagjini e ka shënuar fitoren e parë në Superligën e Kosovës, për sezonin 2019/2020, duke e mposhtur Trepçën ’89, me rezultat 1-0, ndeshje e vlefshme për ...

Llapi e mposht Feronikelin në Drenas dhe rrëmben kreun e tabelës (Foto)

Derbi i xhiros së tetë në Superligën e Kosovës, ndërmjet Feronikelit dhe Llapit, ka përfunduar me fitoren e mysafirëve me rezultat 2-1.

Drita triumfon ndaj Gjilanit (FOTO)

Drita ka triumfuar në derbin  e qytetit ndaj Gjilanit me rezultat 1-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e shtatë në Superligën e Kosovës.

Trepça ’89 e “shkel” Flamurtarin (Foto)

Trepça ’89 ka shënuar fitore të lehtë ndaj Flamurtarit, me rezultat 5-2, në kuadër të xhiros së shtatë në Superligën e Kosovës.

Ferizaj humb nga Drenica në shtëpi të vet (Foto)

Drenica ka shënuar një fitore shumë të rëndësishme, duke fituar si mysafirë ndaj Ferizajt, duke e mposhtur me rezultat 1-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e ...

Llapi e demolon Flamurtarin në shtëpi të vet (Foto)

Llapi është rikthyer te fitoreja, pas barazimit 2-2, në xhiron e kaluar me Dritën, duke e mposhtur Flamurtarin me rezultatin 5-1, në kuadër të xhiros së gjashtë në ...