Postet nga: superliga e kosovës

FC Vushtrria transferon 4 lojtarë nga Brazili

Presidenti i klubit të futbollit, Vushtrria, Bajrush Kajtazi ka paralajmëruar transferimin e 4 lojtarëve nga Brazili.

Publikohet orari i xhiros së parë në Superligë

Këtë fundjavë do të nisë edicioni i ri i garave në Superligën e Kosovës.

Në hapje të Superligës derbi i kryeqytetit Flamurtari - Prishtina

Federata e Futbollit e Kosovës ka tërhequr sot shortin për edicionin e ri të Superligës së Kosovës si dhe Ligës së Parë.

Gjilani afër transferimit të sulmuesit të Tiranës

Gjilani ka arritur marrëveshje për transferimin e sulmuesit të krahut Bedri Grecan nga skuadra e Tiranës.

Gjilani dhe Trepça ’89 kërkojnë mbetjen në Superligë përmes barazhit (FOTO)

Gjilani në xhiron e fundit në Superligen e Kosovës është mposhtur nga Ferizaj me rezultat 2-1.

Tifozët e Ferronikeli mbushin stadiumin Rexhep Rexhepi (FOTO)

Kur kanë mbetur më shumë se një orë deri në fillimin e ndeshjes Ferronikeli – Prishtina shkallët e stadiumi “Rexhep Rexhepi” në Drenas kanë nisur të mbushen me tifozë. Kjo ...

Në Drenas sot vendoset për titullin e kampionit (FOTO)

Sot prej orës 16:00, luhet ndeshja e sezonit në Superligën e Kosovës.

KF Dukagjini në superligë, qytetarët festojnë në Klinë (FOTO)

Klubi i Futbollit “Dukagjini” nga Klina ka siguruar inkuadrimin në elitën e futbollit vendor.