Postet nga: Sulmi

Dosja e Prokurorisë - I dyshuari që theri tre policë para sulmit kishte thirrur 'Allahu ekkber...'

Tre zyrtarë të Njësisë së Reagimit të Shpejtë janë therur me thikë gjatë kohës sa kanë qenë në detyrë gjatë një ndërhyrje në lagjen ‘Dardania’ në Prizren.

Sulmi kibernetik në Shqipëri, rikthehen në punë dy sportele në Rinas

Ministria e Brendshme në Shqipëri njoftoi së janë rikthyer në punë dy sportele në Aeroportin Ndërkombëtar “Nënë Tereza”.

I dyshuari i dytë për sulmet në Kanada vdes pas arrestimit

I dyshuari për sulmet me thikë në Kanada ka vdekur pasi është kapur nga policia, thanë zyrtarët.

Shqipëria po heton tre të dyshuarit për sulmin në Gramsh

Autoritetet shqiptare po i hetojnë dy shtetasit rusë dhe një ukrainas të arrestuar në uzinën ushtarake të Gramshit për spiunazh.

Ngjarja në Gramsh, Rama: Ushtarakët neutralizuan tre individë të dyshuar për spiunazh

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar pas ngjarjes në uzinën e armëve në Gramsh.

I dyshuari për sulmin ndaj Rushdie akuzohet për tentim-vrasje

Ndaj të dyshuarit për sulmin ndaj autorit Salman Rushdie është ngritur akuzë për tentim-vrasje dhe tentim-sulm.

Salman Rushdie shtrohet në spital

Pas sulmit me thikë, shkrimtari Salman Rushdie, u shtrua në spital dhe është në oksigjen (ventilator), ku i janë dëmtuar nervat dhe mëlçia.

Kurti pret në zyren e tij policët e aksionit të sotëm antikontrabandë në veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, takoi sot policët, pjesëmarrës në aksionin e mbrëmshëm kundër kontrabandës në Leposaviq, përfshirë ata që u ...