Postet nga: Sulmi

Hovenier: Një lloj strukture apo strukturash qëndron pas sulmit në veri

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Prishtinë, Jeffrey Hovenier, tha të shtunën se një lloj strukture apo strukturash qëndron pas sulmit të armatosur ndaj Policisë së Kosovës ...

Kriza në Banjskë: Zbulohen emrat e dy të arrestuarve janë nga Mitrovica e Veriut

Policia e Kosovës sot konfirmoi se katër persona janë arrestuar si të dyshuar në veriun e vendit të cilët janë hasur nën posedim të radiolidhjeve.

Kurti: Ministri Sveçla dhe drejtori i Policisë, Hoxha janë në ish-kampin Belvedere

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtori i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha janë në kampin ...

I akuzuari për djegien e garazhit të gazetarit Alban Selimi kërkon falje për veprimin e tij

Arsim Limani u ul sot në bankën e të akuzuarve në Gjykatën e Prishtinës për t`u përballur me akuzat që e rëndojnë pë...

Pamjet për grushtet dhe shpullat, të dyshuarit përfundojnë në arrest shtëpiak

Arrest shtëpiak për dy të dyshuarit që sulmuan zyrtarët e Federatës së Peshkatarëve në Vërmicë

Ukraina: Aeroporti në Rusi është sulmuar nga territori i saj

Inteligjenca ushtarake e Ukrainës ka thënë të premten se sulmi i fundit me dronë në veriperëndim të Rusisë, i cili i ka dëmtuar disa aeroplanë transportues, ë...

Policia jep detaje për sulmin me mjet shpërthyes në shtëpinë e Bahri Hysenit

Policia e Kosovës në rajonin e Mitrovicës së Jugut ka konfirmuar për KALLXO.com se shtëpia e kryesuesit të Bordit të “Trepçës”, Bahri Hyseni, është ...

Sulmohet me mjet shpërthyes shtëpia e kryesuesit të bordit të Trepçës

Mbrëmë pas mesnatës, shtëpia e Bahri Hysenit, kryesuesit të bordit të Ndërmarrjes Publike “Trepça” është sulmuar me mjet shpërthyes.