Postet nga: Sulmi Seksual

Diskutimet për ligjshmërinë e publikimit të listës për të dënuarit për dhunime seksuale

Kosova planifikon një reformë e cila synon të ulë kriminalitetin por që do i ekspozoj të dënuarit për krime para publikut.

Si u identifikua nga Policia i dyshuari për sulm seksual ndaj Mrika Nikqit?

Të premten, alpinistja Mrika Nikqi ka publikuar videon ku shihet duke u sulmuar në një rrugicë në qytetin e Pejës. Rasti, sipas saj, ka ndodhur më 27 shtator. I dyshuari ...

Personi që dyshohej se kishte ngacmuar seksualisht të miturën ishte liruar pas 48 orësh

Policia e Kosovës më 16 gusht kishte raportuar se ka arrestuar një person nën dyshimin se e kishte ngacmuar seksualisht një vajzë të mitur dhe se me urdhër ...

Ministrja Haxhiu reagon pas sulmit seksual ndaj Mrika Nikqit

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar pas publikimit të videos ku shihet një person duke e sulmuar Mrika Nikqin në një rrugicë në Pejë. 

Dosja: Si u lirua i akuzuari për sulm seksual ndaj nxënëses nga Podujeva

Një vajzë 14 vjeçare ishte sulmuar seksualisht në njërën nga shkollat e Podujevës në nëntor të vitit të kaluar sulmuesi një 19 vjeçar ishte liruar 48 ditë ...

Dosja e vdekjes së 70-vjeçarit në dorë të shtetit

Emisioni “Kallxo Përnime” ka hulumtuar dosjen që tregon neglizhencën e institucioneve shtetërore në rastin e një 70-vjeçari nga Gjilani.

Arrestohen dy burrat e dyshuar për sulm seksual ndaj një gruaje në Prishtinë

Janë arrestuar sot dy burrat e dyshuar për futjen me forcë në veturë dhe sulm seksual ndaj një gruaje në rrugën “Agim Ramadani” në Prishtinë.

Vendimi i gjykatës: Polici pranoi fajësinë për sulm seksual ndaj të miturës

Zyrtari policor R. Sh., i cili po akuzohej për sulm ndaj një të miture e cila konsiderohej me zhvillim të vonshëm mendor është dënuar me  6 vjet burgim ...