Postet nga: Sulmi në Banjskë

Përfundon aksioni i Policisë në Banjskë

Ka përfunduar aksioni i Policisë së Kosovës në Banjskë të Zveçanit, i cili kishte filluar që nga e diela pas sulmit ndaj Policisë ku mbeti i vrarë ...

Kurti: Në Bruksel Vuçiq na tha që Millan Radoiçiq do të bëhet Adem Jashari i serbëve

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti deklaroi se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është i obsesionuar me kryekomandatin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Adem Jasharin.

Opozita serbe akuzon Vuçiqin për ngjarjet në Kosovë

Një pjesë e partive opozitare në Parlamentin serb e kanë akuzuar partinë në pushtet, Partinë Progresive Serbe (SNS) dhe presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, për sulmin në veri të ...

Makineritë e KFOR-it zviceran lëvizin në Zveçan

Pajisjet e KFOR-it zviceran janë dërguar në njërën nga bazat e KFOR-it që gjendet në afërsi të Leposaviqit më sakte në bazën “Nothing Hill”.

Sulmi terrorist në Banjskë, Haradinaj kërkon hetim ndërkombëtar

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka kërkuar hetim ndërkombëtar për sulmin terrorist nga grupi i armatosur serb ...

Sveçla: Vuçiq i përfshirë në sulmin ndaj Policisë së Kosovës

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla ka thënë se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka qenë i përfshirë në sulmin terrorist ...

Rama: Shpallja e ditës së nesërme ditë zie nga Serbia, sinjali më i keq

Shpallja e ditës së nesërme ditë zie nga Qeveria e Serbisë, po vlerësohet si një sinjal i keq për rajonin dhe komunitetin euroatlantik nga kryeministri i ...

Ambasadori i SHBA-së, Jeff Hovenier, mori pjesë në ceremoninë e varrimit të policit Afrim Bunjaku

Përfaqësues të institucioneve, diplomatikë e qindra qytetarë kanë marrë pjesë në ceremoninë e varrimit të policit Afrim Bunjaku, i cili dje u vra në krye të detyrës ...