Postet nga: Sulmi në Banjskë

Pesë muaj nga sulmi terrorist në Banjskë - LVV: Qindra prova, ende asnjë aktakuzë nga Prokuroria Speciale

Lëvizja Vetëvendosje në pesë mujorin e sulmit terrorist në Banjskë të Zveçanit (24.09.2023) nga grupi i armatosur serb, thotë se pavarësisht provave ende nuk ka asnjë aktakuzë.

Komandanti i trupave amerikane në Kosovë: Jemi të gatshëm të reagojmë ndaj çdo gjëje që mund të ndodhë në Kosovë

Komandanti i trupave paqeruajtëse amerikane në Kosovë, koloneli Ross Walker, ka bërë të ditur se forcat e NATO-s janë të gatshme të reagojnë ndaj çdo gjëje që ...

Kurti takoi komandantin e NATO-s në Napoli, diskutuan për sigurinë e kufirit Kosovë-Serbi

Gjatë qëndrimit të tij në Mynih të Gjermanisë, ku po mbahet Konferenca e Sigurisë, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është takuar me Komandantin e Komandës së Forcave ...

Sveçla: Emrat e të gjithë të dyshuarve për sulmin në Banjskë janë vendosur në sistemin e INTERPOL-it

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka njoftuar se emrat e të gjithë të dyshuarve për sulmin në Banjskë janë vendosur në sistemin e urdhër-arrestit ...

Gjermania: Hetimi për Banjskën është i një rëndësie vendimtare

Ministri gjerman i Mbrojtjes, Boris Pistorius, tha në Beograd më 7 shkurt se hetimi për ngjarjet në Banjskë, është i një rëndësise vendimtare.

Gërvalla në Gjermani: Që nga shtatori nuk ka një qëndrim të qartë dhe zyrtar të BE-së për sulmin në Banjskë

Në përmbyllje të vizitës së punës në Gjermani, zv.kryeministrja dhe ministrja e Jashtme dhe e Diasporës, Donika Gërvalla, mori pjesë në diskutimin me pë...

Bislimi - deputetëve: Bëjini presion Prokurorisë që ta publikojë raportin për Banjskën, sepse nuk mundemi ne me publiku

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi, ka deklaruar se i kanë dërguar një raport 48-faqësh ndërkombëtarëve lidhur me sulmin në Banjskë.

Ministri i Jashtëm britanik: Nëse grupi në Banjskë nuk do ndalej nga Policia mund të kishte një varg sulmesh

Ministri i Jashtëm i Britanisë së Madhe, David Cameron, tha sot se nëse Policia e Kosovës nuk do ndalte sulmuesit në Banjskë do të mund të kishte ...