Postet nga: Sulmi ndaj të moshuarës

I hiqet licenca Qendrës së të Moshuarve 'Orenda'

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka marrë vendim për të ia hequr licencën e punës, Qendrës së të Moshuarve “Orenda” në Pejë.

Dhunimi fizik i të moshuarës në Pejë, reagon edhe kryeministri Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar ndaj videos që u publikua sot në media, në të cilën shihet një e moshuar duke u dhunuar fizikisht nga një ...

Çka deklaruan në Polici infermieret e dyshuara për rastin në qendrën e të moshuarve në Pejë?

Një grua e moshuar, e cila ishte duke qëndruar në qendrën për të moshuar në Pejë, është incizuar duke u keqtrajtuar ndërsa për rastin tashmë ...

Mjeku në qendrën ku ndodhi sulmi: E moshuara është në gjendje të mirë, e kanë marrë familjarët e saj

Mjeku në qendrën e të moshuarve ‘Orenda’, Islam Musaj, ka thënë se e moshuara ndaj të cilës është ushtruar dhunë në këtë qendër është në ...

Komuna e Pejës: Nuk e kemi kompetencë menaxhimin e qendrave për të moshuar

Komuna e Pejës ka thënë se nuk ka kompetencë për menaxhimin e qendrave për të moshuar në territorin e komunës.

Policia: Rasti i dhunës ndaj të moshuarës në Pejë ka ndodhur më 29 tetor

Policia e Kosovës ka konfirmuar për KALLXO.com se rasti i dhunës ndaj të moshuarës në Pejë ka ndodhur më 29 tetor 2022.

Dhuna ndaj të moshuarës, deklarohet njëri nga pronarët e qendrës së të moshuarve ‘Orenda’

Anton Rasaj, njëri nga pronarët e qendrës së të moshuarve ‘Orenda’, ku ndodhi sulmi ndaj një të moshuare në Pejë, është deklaruar në lidhje me rastin, duke ...

Sulmi ndaj të moshuarës në Pejë, arrestohet e dyshuara e tretë

Një infermiere e cila dyshohet se ka incizuar sulmin ndaj gruas së moshuar në Pejë, është arrestuar.