Postet nga: sulme

Qytetet dhe fshatrat ukrainase përballen me një numër rekord sulmesh

Ukraina tha të mërkurën se 118 qytete dhe fshatra u bombarduan nga Rusia më 31 tetor. Ky është numri më i madh i vendbanimeve që u përball me sulme ...

Izraeli ndal enegjinë elektrike në Gaza

Ministri i Enegjisë dhe Infrastrukturës, Israel Katz ka deklaruar se do ndërpresin furnizmin me energji elektrike në rripin e Gazës.

Militantët e Hamasit kryejnë sulm masiv në Izrael

Ushtria e Izraelit tha më 7 tetor se po godiste caqe të Hamasit në Gaza pas një breshërie intensive të sulmeve me raketa në orët e para të më...

Vjosa Osmani: Sulmi kundër Policisë ishte i organizuar nga Serbia, me paramilitarë që i trajnoi ushtria e saj

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka deklaruar se sulmi i 24 shtatorit kundër Policisë ishte me përmasa tragjike dhe i organizuar nga Beogradi.

Pakistan: Numri i të vdekurve nga sulmet vetëvrasëse shkon në 56

Numri i të vdekurve nga sulmi vetëvrasës në veriperëndim të Pakistanit që e kishte si shënjestër tubimin politik të një grupi fetar të linjës ...

Rusia sulmon një qytet në Harkiv të Ukrainës, plagosen 31 persona

Më shumë se 30 persona, përfshirë nëntë fëmijë, u plagosën më 4 korrik në një sulm rus në qytetin Pervomaiski në rajonin lindor të Harkivit, thanë zyrtarët ...

Qeveria e Turqisë deklarohet për gjendjen në veri të Kosovës

Ministria e Jashtme e Turqisë përmes një komunikate kanë deklaruar se ngjarjet në veri të Kosovës dëmtojnë sigurinë dhe stabilitetin.

Bislimi: Institucionet publike e kanë obligim të sigurojnë kushtet që kryetarët të ushtrojnë detyrat e tyre

Zëvendëskryeministri i Kosovës Besnik Bislimi ka deklariar se institucionet publike e kanë obligim të sigurojnë kushtet që kryetarët të ushtrojnë detyrat e tyre, pas zhvillimeve të ...