Postet nga: sulme terroriste

Publikohen mesazhe të brendshme të misioneve të huaja për sulme terroriste në Kosovë, Policia fillon trajtimin e informatës

Policia e Kosovës ka filluar të trajtojë informatën se në disa qendra tregtare në Kosovë mund të ketë sulme terroriste.

DASH këshillon shtetasit amerikanë të kenë kujdes ndaj sulmeve të mundshme terroriste në Kosovë

Ambasada Amerikane në Kosovë ka publikuar njoftim për shtetasit e saj, siç bën zakonisht në faqen travel.state.gov.

Dosja e Prokurorisë: Grupi terrorist që planifikonte sulme në Kosovë i lidhur me ISIS

Pesë të dyshuarit për përgatitje të sulmeve terroriste Ardijan Gjuraj, Nuhredin Skenderi, Ergim Syla, Mentor Bellaqa e Shkodran Krasniqi sipas dosjes së prokurorisë të cilën e ka ...

Amerikanët Këshillohen të Mos Udhëtojnë në Bosnjë

Autoritetet amerikane në faqen në internet ua kanë tërhequr vërejtjen qytetarëve amerikanë që mos të udhëtojnë në Bosnje dhe Hercegovinë, ngase ekziston rreziku nga sulmet terroriste, ...

DASH Paralajmëron Amerikanët për Sulme Terroriste në Kosovë

Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) ka paralajmëruar shtetasit amerikanë që planifikojnë të vizitojnë Kosovën të kenë kujdes për shkak të rrezikut nga sulmet terroriste në Ballkan, pë...

Thaçi: Myslimanët Janë Viktimat më të Mëdha të Terrorizmit

Thaçi: Myslimanët Janë Viktimat më të Mëdha të Terrorizmit

Sulmet e fundit terroriste të para dy ditëve në Stamboll nuk kishte se si të mos përmendeshin në një iftar që kreu i shtetit, Hashim Thaçi, shtroi ...

Zbardhet Plani i të Arrestuarve të ISIS te Liqeni i Badovcit

Pas gati gjashtë muajsh hetime, Prokurorja Speciale, Drita Hajdari, ka arritur në përfundimin se në afërsi të liqenit të Badovcit nuk pati helm dhe “qëllimi i vetë...