Postet nga: sulm terrorist

Sulm Terrorist në Barcelonë

Një furgon ka hyrë në mesin e këmbësorëve në rrugën Rambla të Barcelonës.

Shqiptarët në Londër, Shpëtimtarë të Viktimave të Sulmit Terrorist

Mark Stembrixh, pronar i kafenesë Brood, tha për revistën The Sun se terroristët të cilët mbanin thika në duar, në një moment vital hezituan që të ...

‘Shumë Viktima‘ në Aktet Terroriste në Londër

Ndonëse nuk dihet numri i saktë i viktimave të së shtunës në mbrëmje, në ballinën e saj të numrit të sotëm “The Sun” shkruan se ...

Tetëvjeçarja Viktimë e Sulmit Terrorist në Manchester

Saffie Rose Soussos një vajzë tetëvjeçare nga qyteti Leyland ka mbetur e vrarë në një sulm terrorist konfirmoi Këshilli i Qarkut në Lancashire tëë Anglisë.

Mbi 20 të Vrarë në Sulmin Terrorist në Mançester

Shpërthimi ndodhi të hënën rreth orës dhjetë në mbrëmje, në përfundim të një koncerti të këngëtares amerikane, Ariana Grande.

I Dyshuari për Sulmin në Stokholm Pranon ‘Krimin Terrorist’

BBC raporton se pranimi u bë gjatë marrjes në pyetje në kryeqytetin suedez.

Sulm Terrorist në Londër

Një grua ka vdekur dhe shumë persona janë plagosur në një sulm të cilin autoritetet britanike po e cilësojnë si sulm terrorist.

Bullgaria Liroi ‘Trurin' e Sulmit Terrorist në Stamboll

Policia bullgare kishte arrestuar më 2011 në kufi me Turqinë personin që dyshohet të jetë “truri” i sulmit në aeroportin e Stambollit, pasi që Rusia e kërkonte atë për “...