Postet nga: sulm ndaj personit zyrtar

Sulmon policen pasi i shqiptoi gjobë, arrestohet i dyshuari

Një zyrtare policore është sulmuar fizikisht nga një person gjatë ditës së djeshme në Gjilan.

Sulmohet zyrtarja e Qendrës për Punë Sociale në Prishtinë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një punëtore e Qendrës për Punë Sociale në Prishtinë është sulmuar nga nje person.

Arrestohet i dyshuari që tentoi ta godasë policin me veturë

Një person është arrestuar pasi dyshohet se ka tentuar të godasë me veturë një zyrtar policor.

Aktakuzë për të dyshuarit se sulmuan dy policë pasi morën gjobë

Prokuroria Themelore në Pejë ka ngritur aktakuzë ndaj dy personave të dyshuar pasi të njëjtit kanë rrahur dy policë.

Dy persona rrahin pronarët e një kafeterie dhe një polic në Fushë Kosovë

Dy persona janë vënë në pranga nga policia nën dyshimin se kanë rrahur dy pronarë të një kafeterie.

Arresohet katër muaj pasi sulmoj një person zyrtar

Një person në Obiliqi është arrestuar katër muaj pasi që ka sulmuar një person zyrtar.

Gjakovari dënohet me 3 muaj burgim për kanosje ndaj policit

Mirsad Rexhaj është gjetur fajtorë dhe është dënuar me tre muaj burgim për sulm ndaj zyrtarit të Policisë.

Gjakovë - I akuzuari e pranon fajin për kanosjen e policit

Mirsad Rexhaj i akuzuar për sulm ndaj personit zyrtar, pranon fajësinë në gjykatë Gjakovës. Pas leximit të aktakuzës, nga prokurori Anton Hasanaj, i akuzuari Mirsad Rexhaj ...