Postet nga: sulm ndaj personit zyrtar

Gjakovë - I akuzuari e pranon fajin për kanosjen e policit

Mirsad Rexhaj i akuzuar për sulm ndaj personit zyrtar, pranon fajësinë në gjykatë Gjakovës. Pas leximit të aktakuzës, nga prokurori Anton Hasanaj, i akuzuari Mirsad Rexhaj ...

Godet policin me kamion, i dyshuari në arrati

Një zyrtar policor ka pësuar lëndime trupore dhe ka kërkuar ndihmë mjekësore ditën e djeshme në Viti.

Drenas - Sulm ndaj personit zyrtar, arrestohen dy të dyshuar

Dy persona të dyshuar janë arrestuar nga Policia, pasi që të njëjtit kanë penguar një person zyrtarë.

Prizren, arrestohet pasi sulmoi zyrtarin policor

Dy zyrtarë policor janë penguar dje gjatë kryerjes së detyrës nga një person i dyshuar në Prizren.

Mitrovicë - E dyshuara e gjuan me mjete të kuzhinës policen që po e arrestonte

Një burrë dhe një grua të komitetit boshnjak janë arrestuar gjatë ditës së djeshme nga policia.

Pejë, prokuroria zbardh sulmin me sharrë motorike ndaj pylltarëve

Për të pandehurin i cili dyshohet se ka sulmuar pylltarët me sharrë motorike, është kërkuar paraburgim nga Prokuroria Themelore në Pejë.

Konfiskohen armë e municione në Skenderaj, arrestohet një person

Njësia e Hetimeve në kuadër të Stacionit Policor në Skenderaj ka konfiskuar dje armë dhe municion, si dhe ka arrestuar një person të dyshuar në Skenderaj.

I dehur tenton ta sulmojë policin në Rahovec

Një person është arrestuar pasi që ka tentuar ta sulmojë dhe e ka kanosur një zyrtar policor.