Postet nga: sulm ndaj personit zyrtar

Prizren, arrestohet pasi sulmoi zyrtarin policor

Dy zyrtarë policor janë penguar dje gjatë kryerjes së detyrës nga një person i dyshuar në Prizren.

Mitrovicë - E dyshuara e gjuan me mjete të kuzhinës policen që po e arrestonte

Një burrë dhe një grua të komitetit boshnjak janë arrestuar gjatë ditës së djeshme nga policia.

Pejë, prokuroria zbardh sulmin me sharrë motorike ndaj pylltarëve

Për të pandehurin i cili dyshohet se ka sulmuar pylltarët me sharrë motorike, është kërkuar paraburgim nga Prokuroria Themelore në Pejë.

Konfiskohen armë e municione në Skenderaj, arrestohet një person

Njësia e Hetimeve në kuadër të Stacionit Policor në Skenderaj ka konfiskuar dje armë dhe municion, si dhe ka arrestuar një person të dyshuar në Skenderaj.

I dehur tenton ta sulmojë policin në Rahovec

Një person është arrestuar pasi që ka tentuar ta sulmojë dhe e ka kanosur një zyrtar policor.

Deçan, i dehuri ofendon dhe sulmon policët

Një rast i sulmit ndaj personit zyrtar është regjistruar në orët e para të ditës së djeshme në rr. “Luan Haradinaj”, në Deçan.

I dehuri pas aksidentit sulmon policët

Policia njofton se ka arrestuar një të dyshuar, i cili pas shkaktimit  të aksidentit të trafikut dhe nën ndikimin e alkoolit nuk ka zbatuar urdhërat e personave zyrtarë ...

Arrestohet për sulm ndaj policit

Një person e ka sulmuar zyrtarin policor pasi që fillimisht nuk i kishte respektuar as urdhrat e tij. I njëjti ka rezistuar dhe në atë rast ka pësuar ...