Postet nga: sulm ndaj personit zyrtar

Sulmohet një polic në Prishtinë

Policia e Kosovës ka njoftuar se më 28.02.2024 është arrestuar një person nën dyshimet se duke mos i zbatuar urdhrat e ka sulmuar fizikisht një zyrtar policor.

Sulmohet një doktoreshë në Janjevë

Një sulm fizik është raportuar gjatë ditës së djeshme në rrugën “Dardania” në Janjevë. 

Në vetëm 24 orë në katër raste të ndara, policët kanosen e sulmohen nga të dyshuarit

Në vetëm 24 orët e fundit, zyrtarët e Policisë së Kosovës janë kanosur, sulmuar e goditur me veturë në disa raste të ndryshme që kanë ndodhur.

Sulmoi dhe shau policin, Zafir Berisha dënohet nga Gjykata

Gjykata e Prizrenit e ka gjetur fajtor ish-deputetin e Nismës Zafir Berishën për sulmin e ushtruar ndaj personit zyrtar përkatësisht policit i cili i kishte ...

Tre qytetarë sulmojnë policët në Merdarë - VIDEO

Një patrullë e policisë është sulmuar nga tre persona në Merdarë, sot rreth orës 10:00. Si pasojë, dy zyrtarë policorë kanë pësuar lëndime trupore.

Sulmohet një zyrtar policor në Podujevë 

 

Goditen me veturë tre policë në Ferizaj

Tre zyrtarë të Policisë së Kosovës kanë pësuar dje lëndime gjatë kryerjes së detyrave të tyre në Ferizaj.

U tha policëve 'do ta paguani me jetë', arrestohet i dyshuari në Prizren

Policia e Kosovës ka arrestuar një burrë në Prizren, pasi që i dyshuari nuk ka zbatuar urdhrat policor dhe ka kanosur policët.