Postet nga: Sulm ndaj gazetarëve

Sulmohet ekipi i Lajmi.net në Shtime, reagon AGK-ja

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka bërë të ditur se sot është sulmuar fizikisht kameramani i portalit Lajmi.net në Shtime.

Policia jep detaje për sulmin ndaj ekipit të Nacionales në Spitalin e Gjakovës

Kameramani i mediumit Nacionale, Arbër Latifi, është sulmuar fizikisht dje në afërsi të Spitalit në Gjakovë, nga sigurimi i këtij spitali.

Lirohet nga paraburgimi Dalibor Spasiq, ishte arrestuar për sulm ndaj gazetarëve në Zveçan

Policia e Kosovës para një muaji kishte arrestuar Dalibor Spasiqin, i cili dyshohet për sulmet ndaj gazetarëve gjatë tensioneve në maj dhe qershor në veri të vendit.

Momenti kur gazetari i ofrohet KFOR-it për ndihmë, por nuk e lejojnë të fshihet pas tyre

Mediat kosovare janë sulmuar sot gjatë raportimit për situatën në Leposaviq.

Sulmohet ekipi i RTK-së në Zveçan

Ekipi i Transmetuesit Publik, Radio Televizionit të Kosovës - RTK është sulmuar në Zveçan.

Policia po heton sulmin ndaj ekipit të ATV-së në Zveçan

Gazetari i televizionit ATV,  Fatlum Jashari dhe kameramani Blend Thaçi kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e një sulmi në drejtim të veturës së tyre që ...

Sulmohet me gurë vetura e ATV-së në Zveçan, lëndohen gazetari dhe kameramani

Gazetari i televizionit ATV,  Fatlum Jashari dhe kameramani Blend Thaçi kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e një sulmi në drejtim të veturës së tyre në ...

AGK: Ekipi i RTV 21 ndiqet nga një person i armatosur në Leposaviq

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës njofton se ekipi i mediumit RTV 21 është ndjekur nga persona të maskuar në Leposaviq.