Postet nga: sulm me thikë

Sulm në Paris me thikë e çekan: Një person i vdekur, dy të plagosur

Një burrë ka vdekur dhe dy persona të tjerë janë plagosur, si pasojë e një sulmi me thikë dhe çekan, në një rrugë në qendër të Parisit.

Protesta të dhunshme në Dublin pas sulmit me thikë në afërsi të shkollës

Disa protestues u përleshën me policinë, dogjën vetura dhe plaçkitën dyqanet në Dublin, pasi tre fëmijë u plagosën nga një sulm me thikë ...

Sulmoi me thikë një grua, arrestohet i dyshuari

Policia e Kosovës njofton se dje në Vushtrri një burrë ka sulmuar me thikë një grua, pas një mosmarrëveshje që kanë pasur.

Arrestohet një person në Prizren, dyshohet se e sulmoi me thikë një burrë

Një person në Prizren është arrestuar pasi që dyshohet se ka sulmuar me thikë një tjetër person.

Sulmohet me thikë një person në Gjilan

Një vrasje në tenativë ka ndodhur në Gjilan.

Sulm me thikë në Kinë, gjashtë persona të vrarë

Gjashtë persona janë vrarë dhe një është plagosur si pasojë e një sulmi me thikë herët në mëngjes në një kopsht fëmijësh në qytetin Lianjiang, provincë...

Një profesor dhe dy studentë sulmohen me thikë në Kanada

Një profesor dhe dy studentë u goditën me thikë në një ligjëratë ku flitej për çështje gjinore në një universitet në qytetin Waterloo në Kanada. Policia lokale ...

Probleme me borxhin, dy persona mbetën të plagosur me thikë

Dy persona janë sulmuar me thikë nga dy persona të tjerë në fshatin Llugë të Lipjanit.