Postet nga: sulm kibernetik

Një grup pro-Kremlinit besohet se kreu sulmin kibernetik ndaj Parlamentit Evropian

Një grup pro-Kremlinit ka marrë përgjegjësinë për një sulm kibernetik në faqen e Parlamentit Evropian, pasi ligjvënësit e këtij institucioni e kanë shpallur Rusinë ...

Irani raporton për sulm kibernetik ndaj agjencisë bërthamore

Organizata për Energji Bërthamore e Iranit tha se një server e-mailash i kësaj organizate është hakuar nga një shtet i huaj, raportoi media shtetërore më 23 tetor. ...

Qëndrimi i KMShK-së: Si t’iu qasen mediat informacioneve dhe dokumenteve që rrjedhin nga burime të ndryshme

Këshilli i Mediave të Shkruara të Kosovës ka dalur me qëndrim lidhur me mënyrën se si t’iu qasen mediat informacioneve dhe dokumenteve që rrjedhin ...

Televizioni iranian hakohet gjatë transmetimit të drejtpërdrejtë

Televizioni shtetëror në Iran është hakuar gjatë transmetimit të drejtpërdrejtë, si shenjë proteste për krerët shtetërorë.

Sulm kibernetik në Telekomin e Kosovës

Telekomi i Kosovës ka qenë cak i sulmeve kibernetike gjatë ditës së sotme, sulm ky i cili ka filluar që nga ora 8 e mëngjesit.

Këshilli amerikan i Sigurisë Kombëtare dënon sulmin kibernetik ndaj Shqipërisë

Këshilli i Sigurisë Kombëtare amerikane i Shtëpisë së Bardhë (WHNSC) ka dënuar sulmin kibernetik ndaj sistemit TIMS të Shqipërisë.

Irani sulmon sërish Shqipërinë, bllokohen pikat kufitare dhe portet

Sanksionet e vendosura një ditë më parë nga Shtetet e Bashkuara kundër Iranit për sulmin kibernetik në Shqipëri gjatë muajit korrik, nuk i kanë zmbrapsur hakerat e ...

SHBA sanksionon Iranin për sulmin kibernetik ndaj Shqipërisë

Departamenti amerikan i thesarit i ka vendosur sanksione Ministrisë së Inteligjencës dhe Sigurisë së Iranit (MOIS) dhe ministrit të saj për shkak të sulmeve kibernetike ndaj Shqipërisë.