Postet nga: Sulltane Hoti

Vrasja e Liridona Ademajt, tre të pandehurve u vazhdohet paraburgimi edhe për dy muaj të tjerë

Të dyshuarve për rastin e vrasjes së Liridona Ademajt, bashkëshortit të saj, Naim Murseli, si dhe Kushtrim Kokallës dhe Granit Plavës u është vazhduar masa e ...

Akuzat për marrje të ryshfetit ndaj ish-kryeshefit të KPM-së, prokurori thotë se vërtetua vepra e mbrojtja pretendon për fshehje të provave

Ish-kryeshefi i Komisionit të Pavarur për Media, Luan Latifi, ka dalë sot para Gjykatës së Prishtinës për t'u përballur me akuzat për korrupsion. I ...

VIDEO - Gjykimi për ahengun që solli mort

Lirim Haxholli, zyrtar policor 27-vjeçar kishte mbetur i vrarë nga arma zyrtare e kolegut të tij, Fatlum Mehmetit, në një aheng në shkurtin e vitit 2022.

Shtyhet seanca gjyqësore ndaj ish-shefit të KPM-së i akuzuar për marrje ryshfeti

Është shtyrë seanca e sotme gjyqësore në gjykimin ndaj ish-kryeshefit të Komisionit të Pavarur të Mediave, Luan Latifi, i cili nga Prokuroria po akuzohet se i ka kërkuar ...

Gjykimi i ish-policit për vrasjen e kolegut gjatë ahengut, dëshmitari: I kam bërtitur “Gjuaje armën!”

Zyrtari policor A.Z. ka shpalosur detaje të reja për rastin ku kishte mbetur i vrarë kolegu i tij, Lirim Haxholli.

Mungoi prokurori, dështon seanca ndaj zyrtarit të Ministrisë së Infrastrukturës dhe ish-pronarit të kompanisë 'Sallahu'

Drejtori i Njësisë së Auditimit të Brendshëm në Ministrinë e Infrastrukturës, Begzad Musliu, dhe ish-pronari i kompanisë “Sallahu”, Naim Sallahu, kanë dalë sot para Gjykatës së ...

Dosja e Prokurorisë për rastin e vrasjes së Liridona Ademajt - 'Unë ta zgjidhi këtë punë'

Disa orë para se të vritej Liridona Ademaj, i dyshuari për rastin e organizimit të vrasjes së gruas së tij, Naim Murseli ishte takuar me të dyshuarin Kushtrim Kokalla ...

Një muaj paraburgim për tre të dyshuarit për vrasjen e Liridona Ademaj-Murselit

Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën e paraburgimit për një muaj ndaj Naim Murselit dhe dy të dyshuarve të tjerëm, për vrasjen e Liridona Ademaj ...