Postet nga: Suharekë

Zjarre aktive në Suharekë, shkaktohen dëme të mëdha

Në Mushtisht, Budakovë dhe Semetisht ka zjarre aktive të cilat po shkaktojnë dëme kolosale.

Milionat për rrugët në Suharekë dhe Rahovec

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj, ka njoftuar se ka nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi me komunën e Suharekës dhe Rahovecit.

Sot gjykimi për vrasjen e rëndë në Suharekë

Vëllezërit Murat e Reshat Ademi, akuzohen se më 6 tetor 2016, në fshatin Peqan të Suharekës, në bashkëkryerje, mizorisht kanë vrarë Abedin Bytyçin.

Rrëfimi tronditës: Suharekasi tregon si e vranë dhe ia dogjën kufomën Abedin Bytyçit

Murat Ademi që po akuzohet se mizorisht ka privuar nga jeta Abedin Bytyçin, vazhdoi mbrojtjen e tij në Gjykatën Themelore të Prizrenit duke rrëfyer sa para i ...

Vdes një fëmijë në fshatin Peqan të Suharekës

Një fëmijë ka vdekur dje në fshatin Peqan të Suharekës.

13 dreka i kushtojnë Suharekës mbi 1 mijë euro

1 mijë e 656 euro të buxhetit të Komunës së vogël të Suharekës janë shpenzuar në dreka dhe darka zyrtare.

Suharekë: Kërcënonte një grua përmes telefonit dhe mesazheve, arrestohet

Policia e Kosovës ka arrestuar një burrë nga Suhareka, i cili kishte shkelur urdhrin mbrojtës të Gjykatës dhe kishte vazhduar duke e shqetësuar dhe kërcë...

Prokurori kërkon dënimin e rojeve të pyllit të akuzuar për 100 Euro ryshfet

Përfundon gjykimi i rojeve të pyellit për 100 euro ryshfet, të mërkuren shpallet vendimi.