Postet nga: Suedia

Orbani fton kryeministrin suedez për të diskutuar anëtarësimin në NATO

Kryeministri hungarez, Viktor Orban, i ka dërguar letër homologut të tij suedez, Ulf Kristersson, me ftesë për të diskutuar anëtarësimin e Suedisë në NATO.

Acari i lë mijëra njerëz pa rrymë në vendet nordike, Gjermania përballet me vërshime

Acari i shoqëruar me erëra të fuqishme dhe borë kanë shkaktuar rrëmujë nëpër vendet nordike të enjten, duke i lënë mijëra njerëz ...

Suedia një hap më afër NATO-s, pas votimit të komisionit parlamentar turk

Komisioni i Punëve të Jashtme i Parlamentit të Turqisë e aprovoi të martën anëtarësimin e Suedisë në NATO, duke i hapur rrugën zgjerimit të aleancë...

Parlamenti turk debaton për pranimin e Suedisë në NATO

Parlamenti turk më 26 dhjetor pritet të rinisë debatin për miratimin e aplikimit të Suedisë për anëtarësim në NATO, temë që është ndërlikuar më shumë pasi ...

Erdogan lidh anëtarësimin e Suedisë në NATO me sigurimin e aeroplanëve F-16

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, e ka kushtëzuar ratifikimin e aplikacionit të Suedisë për anëtarësim në NATO, me miratimin e kërkesës që i ka ...

Suedia pret që Turqia të ratifikojë 'brenda javësh' pranimin në NATO

Turqia i ka thënë Suedisë se pret që të ratifikojë brenda javësh pranimin e Stokholmit në aleancën ushtarake perëndimore të NATO-s, tha ministri i Jashtëm ...

Parlamenti turk shtyu vendimin rreth anëtarësimit të Suedisë në NATO

Komiteti i Punëve të Jashtme i Parlamentit turk hapi debatin mbi aplikimin e Suedisë për t'u anëtarësuar në NATO, por shtyu procedurat për një datë ...

Erdogan thotë se do të tentojë ta lehtësojë ratifikimin për Suedinë

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se do të tentojë të lehtësojë ratifikimin parlamentar për anëtarësim të Suedisë në NATO, aq sa të ketë ...