Postet nga: subvencione

Ministria e Ekonomisë zgjatë afatin për aplikim për subvencione të energjisë

Ministria e Ekonomisë ka njoftuar se është zgjatur afati për aplikim për subvencione të efiçiencës së energjisë.

Komuna e Prishtinës planifikon të subvencionojë një student të Harwardit, opozita kërkon sqarim për mënyrën e përzgjedhjes

Ndarja e subvencioneve të administratës për kategori të ndryshme ku përfshihet edhe propozim-vendimi për subvencionim me 5 mijë euro të një studenti të Prishtinës në Universitetin ...

Ministria e Ekonomisë: Qytetarët mund ta korrigjojnë aplikimin për subvencionim të efiçiencës së energjisë

Ministria e Ekonomisë ka njoftuar qytetarët që kanë aplikuar në fazën e parë në thirrjen publike për Subvencionim të Efiçiencës së Energjisë dhe të cilë...

Kërkohet paraburgim ndaj fermerit që dyshohet se përfitoi subvencion mijëra euro me dokumente të rreme

Një fermer është arrestuar dje nën dyshimin se duke ushtruar ndikim të kundërligjshëm ka përfituar subvencion në vlerë prej dhjetëra mijëra euro në vitin 2020.

Prokuroria e Prishtinës: I dyshuari për mashtrim me subvencione është fermer

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person me inicialet Xh.U. nën dyshimin për mashtrim me subvencione.

Fillon pagesa e subvencioneve, mbi 5 milionë euro për bujqit

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural ka njoftuar se ka filluar procedimin e pagesave për përfituesit e subvencioneve në kuadër të Programit për Pagesa ...

Komuna e Gjilanit u shpërndan 300 shtëpiza të bletëve 54 bletarëve

Drejtoria për Bujqësi dhe Pylltari e Gjilanit sot u ka shpërndarë 300 shtëpiza të bletëve 54 bletarëve.

Dosja e Prokurorisë: I pandehuri mori afër 57 mijë euro subvencione për zogjtë që nuk i bleu kurrë

I pandehuri D.D., i arrestuar gjatë ditës së djeshme nga Policia e Kosovës për keqpërdorime të subvencioneve të Agjencisë për Zhvillimin e Bujqësisë (...