Postet nga: Stuhi

Të paktën pesë të vdekur nga stuhitë e fuqishme në Teksas

Stuhi të fuqishme që goditën mbarë Teksasin kanë lënë të vdekur të paktën pesë persona në zonat rurale, teksa shumë të tjerë janë lënduar.

Pesë të vdekur nga stuhitë në SHBA

Disa shtete në Shtetet e Bashkuara po përgatiten për më shumë reshje të borës dhe temperatura më të ulëta, përderisa në lindje të vendit miliona ...

Stuhia godet Shqipërinë dhe Malin e Zi

Një stuhi me erëra të forta dhe shi të rrëmbyeshëm e ka goditur Shqipërinë dhe Malin e Zi të premten, duke shkaktuar përmbytje dhe duke ...

Stuhia Ciaran godet Evropën Perëndimore, shkakton viktima dhe lë miliona njerëz pa rrymë

Së paku shtatë njerëz kanë vdekur dhe disa ta tjerë janë lënduar si pasojë e erërave të forta rekorde në Francë dhe përgjatë pjesës më ...

Tre të vdekur nga stuhia në Kroaci dhe Slloveni

Dy persona kanë vdekur në Zagreb të Kroacisë dhe një tjetër në Bled të Sllovenisë, si pasojë e stuhive që kanë goditur këto shtete në pasditen e së ...

Stuhia në rajonin e Pejës lë pa energji disa qytete, KEDS del me njoftim

Kompania për Distribuimin e Energjisë Elektrike (KEDS) ka bërë të ditur se në vendet si Peja, Deçani dhe Istogu ka prishje në disa linja për shkak ...

SHBA, viktima dhe shkatërrime nga stuhitë e fuqishme

Të paktën 11 persona humbën jetën si pasojë e tornadove të fuqishme që prekën së paku shtatë shtete në Shtetet e Bashkuara.

Stuhi masive dimërore në SHBA në prag të festave

Stuhi dimërore prekën një pjesë të madhe të Shteteve të Bashkuara të enjten duke rrezikuar planet e udhëtimit të miliona amerikanëve përpara Krishltindjeve, që në ...