Postet nga: Strehimore

Zyra e presidentes dënon dhunën e ushtruar ndaj të moshuarës në Pejë

Zyra e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, ka dënuar dhunën e ushtruar ndaj të moshuarës në një strehimore në Pejë.

Komuna e Prishtinës ndan 10 hektarë për një strehimore dhe park për qentë në fshatin Slivovë

Komuna e Prishtinës planifikon të ndërtojë një strehimore dhe park për qentë endacakë në fshatin Slivovë.

Komuna e Prishtinës nënshkruan kontratë për ndërtim të strehimores për qentë endacakë

Komuna e Prishtinës ka nënshkruar kontratë në vlerë 239 mijë euro për ndërtimin e strehimores për qentë endacakë.

Dugolli rrëfen për intervistimin e 11-vjeçares që dyshohet se u dhunua në Prishtinë

Bekim Dugolli, Mbrojtës i Viktimave, është personi që e ka intervistuar i pari 11-vjeçaren, e cila dyshohet se u dhunua nga disa persona në Prishtinë.

Prizren, gruaja sulmohet nga tre persona, dërgohet në strehimore

Një grua nga Prizreni ka raportuar se si pasojë e një mosmarrëveshje është sulmuar nga tre persona të dyshuar, dy burra dhe një grua.

Rritja e çmimit të metalit detyron komunën e Prishtinës të ritenderojë projektet

Komuna e Prishtinës do ritenderoj disa projekte për shkak të ngritje së çmimit të metalit.

Streha e (pa) sigurt e grave që u rrahën e u dëbuan nga shtëpitë e tyre

Nën kërcënimin e dhunës fizike dhe ekonomike, shumë gra në Kosovë detyrohen të kërkojnë ndihmë nëpër strehimore. Megjithatë mungesa e stabilitetit financiar të ...

Prishtinë - 108 mijë euro për ndërtimin e strehimores së qenve endacakë

Qentë endacakë janë një nga problemet permanente me të cilin po përballen qytetarë të komunës së Prishtinës.