Postet nga: strasburg

Pranimi në KiE “mund ta ketë fatin si liberalizimi i vizave”

Nëse Kosova nuk bën hapa të menjëhershëm drejt formimit të Asociacionit të komunave me shumicë serbe, pritja e saj për anëtarësim në Kë...

Votimi për Kosovën në Asamblenë Parlamentare të KiE: Më shumë përkrahje sesa kundërshti

Edhe një copë mozaiku i ka mbetur hartës së Këshillit të Europës (KiE) për ta përfshirë në të shtetin më të ri në Europë. E, ...

Konsullata e Kosovës në Strasburg organizoi pritje me rastin e votimit në Asamblenë Parlamentare

Mbrëmë më 16.04.2024 Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Kosovës në Strasburg ka organizuar pritje pas votimit të suksesshëm në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të ...

Votimi pro Kosovës në Strasburg, Krasniqi e falënderon në mënyrë të veçantë deputetin rumun

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka falënderuar të gjithë ata që me votën e tyre e shtynë përpara Kosovën drejt anëtarë...

Aplikimi i Kosovës, një nga pikat kryesore në sesionin pranveror të Këshillit të Europës

Nga 15 deri më 19 prill do të mbahet sesioni pranveror i Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës në Strasburg të Francës.

Ilustrimi: Diar Vuçetaj/KALLXO.com

Shpenzimet për misionarët kosovarë në Francë, sa para u paguan për qiratë e rezidencave të tyre?

Paratë që janë nxjerrë nga arka e shtetit për t’ua hequr shpenzimet dhe për t’ua dhënë pagat dy misionarëve diplomatikë të Kosovës në ...

Dreka zyrtare që delegacionit të Kosovës i kushtoi vetëm 70 centë më shtrenjtë se fatura për taksi  

Në dhjetëditëshin e fundit të janarit të këtij viti, një delegacion pesë anëtarësh i Kuvendit të Kosovës kishte marrë rrugë në drejtim të Strasburgut ...

Konjufca në Francë për të avokuar për anëtarësim të Kosovës në Këshillin e Europës

Një delegacion i Kosovës në krye me kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjufca, po qëndron për vizitë zyrtare në Këshillin e Europës (KE), në Strasburg të ...