Postet nga: stërvitje

FSK nga 18 deri më 29 nëntor do të lëviz në drejtim të Zonës së Stërvitjes në Gjakovë

Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar sot qytetarët e Kosovës se gjatë periudhës 18-29 Nëntor 2022, do të ketë lëvizje të trupave dhe makinerisë së FSK-së në ...

Edi Rama publikon pamje të përgatitjes së Forcave të Kosovës dhe Shqipërisë (FOTO)

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka publikuar disa pamje nga përgatitja e trupave elitë të Forcave të Armatosura të Shqipërisë dhe Kosovës për stërvitjen ...

Kina do të dërgojë trupa në Rusi për stërvitje të përbashkëta ushtarake

Pekini ka thënë se do të dërgojë një kontigjent të trupave ushtarake në Rusi për të marrë pjesë në stërvitjet e përbashkëta, në të ...

Pamje - Komandot e Ushtrisë Shqiptare stërviten ne motin ekstrem

Trupat e batalionit Komando të Ushtrisë Shqiptare sfiduan motin ekstrem dhe terrenin malor për 72 orë pa ndërprerje në Pukë, për të testuar kapacitetet operacionale dhe praktikuar teknika ...

Ushtria ukrainase zhvillon stërvitje pranë Krimesë (VIDEO)

Ministria e Mbrojtjes në Ukrainë publikoi një video që tregon ushtarët e saj duke kryer stërvitje pranë Krimesë së aneksuar. Ushtarët praktikuan vendosjen e shpejtë të raketave ...

Sa shumë stërvitje na duhen për një jetë më të gjatë?

Dy studime sugjerojnë se çelësi për jetëgjatësinë qëndron tek ecja me rreth 7,000 deri në 8,000 hapa në ditë ose rreth 30 deri në 45 minuta stërvitje gjatë ...

KFOR-i dhe një kontingjent nga Anglia do zhvillojnë stërvitje operacionale për një muaj në Kosovë

Forcat e KFOR-it të udhëhequra nga NATO do zhvillojë prova stërvitore operacionale të quajtur “Niveli Opreh ll” nga fundi i gushtit deri në shtator 2021.

Gjakov

(VIDEO + FOTO) të papara, FSK gjatë stërvitjes ‘Defender Europe 2021’

Forca e Sigurisë së Kosovës, ka përmbyllur me sukses të madh misionin e saj në stërvitjen ‘Defender Europe 2021’ në të cilën ishin pjesëmarrës 27 shtete. ...