Postet nga: statistika

Në tre muajt e parë të sivjetmë, më pak qytetarë udhëtuan me aeroplan e edhe më pak me tren

Të dhënat e fundit të Agjencisë së Statistikave të Kosovës (ASK) tregojnë se rreth 330 mijë qytetarë udhëtuan me aeroplan në tre muajt e parë të sivjetmë apo ...

Mbi 429 mijë tonë bërllok në vit prodhojnë qytetarët e Kosovës

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) publikon rezultatet e Anketës së Mbeturinave të Trajtuara (AMT) për vitin 2018.

Papunësia në Kosovë mbi 30 për qind,  punësimi sfidë më e madhe për gratë

Shifrat zyrtare të papunësisë vazhdojnë të shfaqin gjendje shqetësuese, veçanërisht për gratë.

Santiago Solari me statistika të shkëlqyeshme te Real Madridi

Real Madridi me 29 tetor e shkarkoi trajnerin spanjoll Julien Lopeteguin, pas humbjes turpëruese ndaj Barcelones me rezultat prej 5-1.

Hapat që duhet ndjekur për legalizimin e armëve pa leje

2406693

Vjedhjet shndërrohen në 'industri', për dhjetë muaj ndodhën 4 mijë e 902 vjedhje në Kosovë

Një filiale e një banke është grabitur të premten e kaluar nga disa persona të dyshuar, ku vodhën një sasi parash.

Bie interesimi për librin, kosovarët preferojnë filmin

Interesimi për librin  ra në 2017-ën në raport me një vit më parë, por interesimi për të parë filma  u rrit dukshëm.

96 viktima në aksidente trafiku për nëntë muaj

Policia e Kosovës me qëllim të ngritjes së nivelit të sigurisë rrugore dhe uljen e aksidenteve, në vazhdimësi ndërmerr aktivitete në zbatim të ligjeve të fushë...