Postet nga: Stadiumi "Fadil Vokrri"

FFK paralajmëron tifozët për gjërat të cilat janë të ndaluara të futen në stadiumin “Fadil Vokrri”

Sot prej orës 15:00, në stadiumin “Fadil Vokrri”, do të përballen Kosova dhe Çekia, në kuadër të fazës së grupeve për kualifikimet e “Euro 2020”.

Shtyhet ndeshja e Superligës 'për të mos e rrezikuar' barin e stadiumit për ndeshjen kundër Çekisë

Ditën e martë me 20 gusht, Federata e Futbollit e Kosovës, njoftoi se ka marrë vendim që ta shtyjë ndeshjen e xhiros së dytë ndërmjet Prishtinës dhe ...

Trajneri i Kosovës prezent në ndeshjen Prishtina - Llapi

Ndeshja ndërmjet Prishtinës dhe Llapit, në kuadër të xhiros së 31-të në Superligën e Kosovës ka zgjuar interes të madh tek futbolldashësit për ...

Agim Ademi: S'e kemi obligim të pyesim Komunën e MKRS-në për vendimet për ndeshjet në 'Fadil Vokrri'

Polemikat në mes Komunës së Prishtinës, Ministrisë së Sportit dhe Ministrisë së Planifikimit Hapësinor kanë vazhduar edhe sot.

Stadiumi 'Fadil Vokrri' duhet t'i nënshtrohet edhe një inspektimi final para pranimit teknik

UEFA i dha vërejtje Federatës së Futbollit të Kosovës para ndeshjes miqësore ndaj Danimarkës dhe para ndeshjes me Bullgarinë, e vlefshme për Euro 2020, pë...

Ahmeti: Stadiumi 'Fadil Vokrri' nuk është as i Qeverisë as i Federatës, u takon qytetarëve të Prishtinës

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka reaguar lidhur me vendimin e Federatës së Futbollit të Kosovës, e cila ka vendosur që ndeshja e Superligë...

FFK-ja jep detaje për ndeshjen e nesërme Kosova- Bullgaria

Federata e Futbollit e Kosovës, ka njoftuar tifozët e Kosovës se për ndeshjen e nesërme ndaj Bullgarisë, dyert e stadiumit  “Fadil Vokrri”, do të hapen ...

FFK-ja po planifikon zgjerimin e stadiumit 'Fadil Vokrri' (Foto)

Federata e Futbollit e Kosovës është duke planifikuar që ta zgjerojë stadiumin “Fadil Vokrri” pasi kapaciteti i tij prej 12, 900 ulësesh nuk po del i mjaftueshëm për ...