Postet nga: sputnik V

OBSH pezullon procesin e miratimit të vaksinës ruse

Një zyrtar në Organizatën Botërore të Shëndetësisë tha se grupi ka pezulluar procesin e miratimit të vaksinës ruse kundër koronavirusit, Sputnik V, për ...

Sllovakia, vendi i dytë i BE-së, që nis vaksinimin me Sputnik V

Sllovakia u bë vendi i dytë i Bashkimit Evropian që nisi vaksinimin kundër koronavirusit me vaksinën ruse Sputnik V.

Serbia fillon prodhimin e vaksinës Sputnik-V

 Të premten (4 qershor) në Serbi ka filluar prodhimi i vaksinës Sputnik V të Rusisë kundër COVID-19. Prodhimi bëhet nga Instituti shtetëror për virologji, vaksina dhe ...

Serbia i dhuron Maqedonisë së Veriut 20,000 doza të vaksinës Sputnik V

Maqedonia e Veriut ka pranuar të enjten 20.000 doza të vaksinës ruse Sputnik V, si donacion nga Serbia ndërsa së shpejti pritet të marrë edhe 20.00 doza tjera të prodhuesit ...

Beogradi pranon edhe 50 mijë doza të vaksinës ruse ‘Sputnik V’

Një kontingjent i ri me 50 mijë doza të vaksinës ‘Sputnik V’ është dërguar në Serbi nga Rusia të martën në mëngjes, thuhet nga televizioni publik RTS.

Bosnja do të porosisë vaksina ruse dhe kineze

Bosnja do të porosisë vaksina ruse dhe kineze

Bosnje e Hercegovina planifikon të porosisë vaksina kundër koronavirusit nga Kina dhe Rusia, nga frika se dërgesat e porositura përmes skemës COVAX dhe Bashkimit Evropian do ...

Edi Rama refuzon ofertën ‘qesharake’ të Rusisë për vaksina

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, përmes Facebook ka kërkuar nga ambasadori i Rusisë në Tiranë që t’i kërkoj falje, ku thotë se oferta për ...

Rusia ia ofron Shqipërisë vaksinën kundër coronavirusit

Rusia i ka thënë Shqipërisë se mund ta furnizojë me vaksinën e saj kundër coronavirusit, Sputnik–V.