Postet nga: sportistët

I ftohti në sallën e sporteve në Ferizaj vështirëson aktivitetet e sportistëve - VIDEO

Në sallën e sporteve “Bill Clinton” në Ferizaj, i ftohti po vështirëson aktivitetet e sportistëve. I ftohti është pasojë e mungesës së disa xhamave të ...

Kuvendi miraton në parim projektligjin për anti-doping, diskutohen problemet shëndetësore që mund të kenë sportistët

Më 67 vota pro, asnjë kundër dhe asnjë abstenim është miratuar në parim Projektligji për për Anti dopingun.

Rusia nuk do të apelojë kundër ndalimit të sportistëve që garojnë në Pekin

Garuesve nga shteti i Rusisë dhe Bjellorusisë u është ndaluar pjesëmarrja në Lojërat Para olimpike Dimërore në Kinë.

Sportistët ukrainas në Durrës tregojnë si e përjetuan fillimin e luftës

Ukrainas nga nëna dhe rus nga babai, Oleksandr ndjehet plotësisht ukrainas dhe mezi pret të kthehet në atdhe.

Kosova pret rezultate të mira nga Lojërat Olimpike Dimërore

Komiteti Olimpik i Kosovës ka mbajtur një konferencë për media para nisjes se sportistëve Albin Tahiri dhe Kiana Kryeziu për në Lojërat Olimpike Dimërore.

Hapet ekspozita me fotografi "Kosova, sporti dhe arritjet e yjeve tona" në Japoni

Në Tokio është hapur ekspozita "Kosova, sporti dhe arritjet e yjeve tona", me 60 fotografi përmes të cilave synohet prezantimi i një pjesë të Kosovës dhe historisë së sportit ...